Cadillac F1 heeft zijn technisch zwaargewicht binnen

Pat Symonds is vanaf vandaag officieel in dienst bij Cadillac F1 als technisch consultant voor het nieuwe Formule 1-team dat in 2026 debuteert.
Symonds was onder meer werkzaam voor Benetton, Renault, Virgin en Williams en als technisch directeur van de Formule 1-organisatie. Hij brengt een schat aan ervaring mee naar het Amerikaanse team. "Het is een spannende uitdaging, want als de tests voor het seizoen 2026 het patroon van 2014 volgen, hebben we minder dan 400 dagen tot de eerste run van de auto", aldus Symonds.
Het team zal in eerste instantie gebruikmaken van Ferrari-krachtbronnen. General Motors ontwikkelt parallel hieraan een eigen motor die naar verwachting vanaf 2028 beschikbaar komt.
Symonds benadrukt dat het bouwen vanaf nul zowel kansen als uitdagingen biedt. "Het team wordt opgebouwd rond de hoogste technische standaarden, maar ook de hoogste ESG-normen terwijl we eraan werken om het beste team in de Formule 1 te worden om voor te werken."
Nikolas Tombazis, directeur van de FIA voor eenzitters, heeft vertrouwen in de toekomst zonder Symonds. "Onze relatie met FOM is nog nooit zo sterk geweest en we overleggen alles nauw. Het legt natuurlijk wat meer druk op ons als FIA, maar ik denk dat dat onder controle is."
"Van Le Mans tot Talladega en van sportwagens tot stockcars, zij weten hoe ze moeten winnen", aldus Symonds.
Donderdag, vrijdag en zaterdag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Baku. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Cadillac F1 Team: "Veelbelovend tempo laten zien en optimaal gebruikgemaakt van de upgrades, maar..."

Ferrari ruikt kansen in Bakoe: Leclerc start naast Russell en ziet plots ruimte voor een sensationele aanval op Mercedes

George Russell relativeert prestaties in Bakoe: “Sinds de zomerstop geweldig geweest”


