Laatste nieuws
• Grégoire Saucy krijgt fulltime zitje bij McLaren Hypercar Team voor WEC-seizoen 2027: "De lat ligt bijzonder hoog"• MotoGP Aprilia Racing in Qatar! Marco Bezzecchi: "Goed voor de dag komen" - Jorge Martín: "Bekijken hoe mijn lichaam reageert"• Miljardair en Cadillac-aandeelhouder Mark Walter zou kopers zoeken voor F1-belang van drie miljard dollar• Cadillac Hertz Team JOTA maakt zich op voor de seizoensfinale van het WEC in Monza• FOTO'S speciale livery Audi: Revolut brengt straten van São Paulo naar Interlagos met speciale kleurstelling voor Audi Revolut F1 Team®• Toto Wolff roept coureurs op zich te spiegelen aan Kimi Antonelli: "Een project van minstens twee jaar"• Liam Lawson over aanvaring met Max Verstappen: "Het heeft veel impact gehad"• Grégoire Saucy krijgt fulltime zitje bij McLaren Hypercar Team voor WEC-seizoen 2027: "De lat ligt bijzonder hoog"• MotoGP Aprilia Racing in Qatar! Marco Bezzecchi: "Goed voor de dag komen" - Jorge Martín: "Bekijken hoe mijn lichaam reageert"• Miljardair en Cadillac-aandeelhouder Mark Walter zou kopers zoeken voor F1-belang van drie miljard dollar• Cadillac Hertz Team JOTA maakt zich op voor de seizoensfinale van het WEC in Monza• FOTO'S speciale livery Audi: Revolut brengt straten van São Paulo naar Interlagos met speciale kleurstelling voor Audi Revolut F1 Team®• Toto Wolff roept coureurs op zich te spiegelen aan Kimi Antonelli: "Een project van minstens twee jaar"• Liam Lawson over aanvaring met Max Verstappen: "Het heeft veel impact gehad"
Formule 1

Gabriel Bortoleto bij Audi; Mattia Binotto: "We hebben een van de grote talenten binnengehaald"

Door Peter Vader6 november 2024 · 15:30 uur1 min lezen
Gabriel Bortoleto bij Audi; Mattia Binotto: "We hebben een van de grote talenten binnengehaald"
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises Grande Premio De São Paulo · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Het kwam niet als een donderslag bij heldere hemel: de aanstelling van Gabriel Bortoleto bij Audi als tweede rijder naast Nico Hülkenberg. In het geruchtencircuit zong zijn komst al een tijdje rond en Mattia Binotto heeft zijn bewondering voor het jonge Braziliaanse talent nooit verborgen gehouden. De Braziliaan is vertrekkend F3-kampioen en momenteel favoriet voor de titel in de Formule 2. Daar zijn nog twee races te gaan, daarna weten we het zeker. Sauber teambaas Mattia Binotto verklaarde zelf waarom er voor Bortoleto is gekozen en niet voor een ervaren coureur als Valtteri Bottas.

Gabriel Bortoleto

“Gabriel heeft in de andere raceseries al laten zien dat hij het in zich heeft om een winnende coureur te worden. We zijn erg blij dat hij lid wordt van het Sauber- en Audi-team. Samen met Gabriel zijn we op weg naar succes en zullen we evolueren naar een verenigde kracht om een nieuw tijdperk voor Audi in de autosport vorm te geven. Nico en Gabriel vertegenwoordigen de ideale combinatie van ervaring en jeugd, die ons sterk positioneert voor de toekomst.”

Gernot Döllner, CEO van AUDI AG en voorzitter van de Raad van Bestuur van Sauber Motorsport AG, zei ook enthousiast te zijn over de komst van de jonge Braziliaan in het team: " We zijn momenteel getuige van een generatiewisseling in de Formule 1, met jonge coureurs die meteen een impact hebben. Met de werving van Gabriel hebben we een van deze grote talenten veiliggesteld. Zijn komst naar ons onderstreept Audi's langetermijnstrategie en toewijding aan de Formule 1."

Audi Formule 1

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!

P
Peter Vader
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×