Formule 1

Lando Norris loopt over van zelfkritiek: “Slecht”

Uitgegeven door Frank Korsel • 7 september 2025 11:20

Lando Norris reed in Q3 de tweede tijd, maar liet na afloop weten dat hij verre van tevreden was met zijn prestatie. De McLaren-coureur vond pas in zijn laatste poging de juiste snelheid, nadat hij eerder in de sessie meerdere fouten had gemaakt.

Lando Norris Max Verstappen F1

McLaren oogde dit weekend nét iets minder dominant dan in eerdere races, waardoor Norris en Oscar Piastri een tandje bij moesten zetten. Toch zorgde de laatste ronde van Norris ervoor dat hij vanaf de eerste rij mag vertrekken naast Max Verstappen.

Eerder in de sessie lag Norris er al bijna uit in Q2. Met nog zes seconden te gaan begon hij aan zijn laatste ronde, waarna hij zich in de top vijf nestelde en toch kon doorstromen naar het beslissende deel van de kwalificatie.

Op de vraag of hij genoeg heeft gedaan in de kwalificatie, antwoordde Norris eerlijk en scheen er opnieuw een goede dosis zelfkritiek doorheen: “Ik zou zeggen nee, want het was een slechte kwalificatie van mijn kant. Die laatste ronde was zes tienden sneller dan wat ik eerder reed, dus dat zegt genoeg. Max was dit weekend gewoon erg sterk.”

Op de vraag wat er fout ging, was hij duidelijk. “Ik raakte elke kerbstone dat ik niet wilde raken en blokkeerde op momenten dat ik dat niet moest doen. Ik kwam gewoon niet in het ritme, tot die laatste ronde.”

“Het was niet goed, maar het enige wat telt, is die laatste ronde. En die was wél goed”, sloot de nummer twee in het kampioenschap af.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS