Laatste nieuws
• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"
Formule 1

Charles Leclerc kan leren van Max Verstappen: "Verstappen wist zijn fouten snel te corrigeren"

Door Bart18 juni 2020 · 10:10 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises Grande Premio De Sao Paolo · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Nu Sebastian Vettel aan het einde van het jaar vertrekt bij Ferrari komt er dit seizoen al veel druk te liggen op de schouders van Charles Leclerc. De 22-jarige Monegask is de nieuwe kopman van het team, waar hij vorig jaar nog de nieuweling was die fouten mocht maken. Wat dat betreft lijkt zijn carrière op die van Max Verstappen, die ook op jonge leeftijd de stap naar een topteam zette. De Limburger maakte ook zijn foutjes en dat zagen we vorig jaar bij Leclerc ook een aantal keer. Kunst is om daar zo goed mogelijk mee om te gaan en te laten zien dat je kunt leren van je fouten. Leclerc moet een voorbeeld nemen aan Verstappen.

"Vorig jaar had hij de vrijheid om fouten te maken", zegt Sky Sports F1's Craig Slater. "Die fouten vielen niet zo op, maar hij heeft ze echt wel gemaakt. Nu moet hij het team gaan dragen en dat brengt een andere druk met zich mee. Ferrari ziet het als een project voor de lange termijn en Leclerc speelt daar een belangrijke rol in."

Oud-coureur Johnny Herbert is het met Slater eens, maar ziet ook dat jonge talenten zich steeds sneller aanpassen. "Max Verstappen kreeg ook op jonge leeftijd een kans bij een topteam en moest ook met zijn fouten en de daarbij behorende kritiek leren omgaan. Verstappen heeft zich snel aangepast en laten zien dat jonge talenten die stap erg snel kunnen maken. Die lijn zou Leclerc ook moeten volgen."

B
Bart
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×