Laatste nieuws
• Consistentie, snelheid en teamwork: PK Carsport verovert de Endurance Teams-titel tijdens de NASCAR GP in eigen land• Kartende broers Timo en Ties Hermus laten dominante snelheid zien op Emmen; Timo naar P2!• LIVE-TIMING: kan Max Verstappen stunten in de Grand Prix van de Verenigde Staten? Check Max Verstappen LIVE in Austin• Charles Leclerc spreekt zich uit over grenzen met Lewis Hamilton bij Ferrari: "We weten waar de grens ligt"• Kartbelofte Mauro Vertriest heeft zich goed ontwikkeld en laat zijn team GEAR Racing opnieuw blozen• Nina Gademan wint spectaculaire F1 Academy-hoofdrace in Austin na late crash tussen Palmowski en Larsen + UITSLAG• Van Red Bull-zorgenkindje naar winnaar! Legt de RB22 de basis voor de wereldtitel in 2027?• Consistentie, snelheid en teamwork: PK Carsport verovert de Endurance Teams-titel tijdens de NASCAR GP in eigen land• Kartende broers Timo en Ties Hermus laten dominante snelheid zien op Emmen; Timo naar P2!• LIVE-TIMING: kan Max Verstappen stunten in de Grand Prix van de Verenigde Staten? Check Max Verstappen LIVE in Austin• Charles Leclerc spreekt zich uit over grenzen met Lewis Hamilton bij Ferrari: "We weten waar de grens ligt"• Kartbelofte Mauro Vertriest heeft zich goed ontwikkeld en laat zijn team GEAR Racing opnieuw blozen• Nina Gademan wint spectaculaire F1 Academy-hoofdrace in Austin na late crash tussen Palmowski en Larsen + UITSLAG• Van Red Bull-zorgenkindje naar winnaar! Legt de RB22 de basis voor de wereldtitel in 2027?
Formule 1

Honda Racing-CEO Koji Watanabe: "Nadat we ons geregistreerd hadden, zijn we benaderd door..."

Door Peter Vader20 februari 2023 · 19:00 uur1 min lezen
Honda Racing-CEO Koji Watanabe: "Nadat we ons geregistreerd hadden, zijn we benaderd door..."
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises United States Grand Prix · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Nu de regelgeving voor de F1-motoren in 2026 gaat veranderen, lijkt de opzet om nieuwe fabrikanten naar de Formule 1 te lokken, te gaan lukken. Ford en Audi hebben hun stap gezet, Porsche zou nog wel eens kunnen volgen. Maar ook Honda deed velen verbazen door zich als leverancier aan te melden voor 2026. "Nadat we de registratie hadden gedaan, zijn we benaderd door meerdere Formule 1-teams", vertelde Honda Racing Corporation-president Koji Watanabe aan de media.

Honda president Koji Watanabe (Foto: Honda.Racing)

Ondanks hun registratie is het proces voor Honda geen verplichting. Watanabe bevestigde dat de fabrikant zijn mogelijkheden nog aan het beoordelen is, hij zei erover: "Voorlopig willen we nauwlettend in de gaten houden waar de Formule 1 naartoe gaat en kijken hoe het gaat. Voorlopig hebben we geen concrete beslissingen over het al dan niet terugkeren naar de Formule 1. Maar vanuit het perspectief van technologische ontwikkeling denken we dat deel uitmaken van de Formule 1 ons gaat helpen met technologische ontwikkeling. Dus dat is waar we staan." De geruchten gaan in het rond dat Honda wel eens een deal zou kunnen sluiten met McLaren. Maar tot op heden ontkennen beide partijen dat hier sprake van is. Als je de bestaande overeenkomst tussen McLaren Mercedes in het achterhoofd houdt, dan is het eigenlijk ook nog een beetje te vroeg om nu al een eventuele McLaren-Honda hereniging aan de wereld kenbaar te maken.

P
Peter Vader
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×