Formule 1

Max Verstappen pakt zege in Azerbeidzjan, Ferrari scoort nul punten + UITSLAG

Uitgegeven door Mitchell Koolen • 12 juni 2022 13:30

Max Verstappen was de grote winnaar van de Grand Prix van Azerbeidzjan. Op het Baku City Circuit was de Nederlander te sterk voor teamgenoot Sergio Perez die als tweede finishte. Mercedes-coureur George Russell sloot de race af op P3. Voor Ferrari waren de druiven zuur met een dubbele uitvalbeurt voor Charles Leclerc en Carlos Sainz.



Nadat de lampen uit gingen was Charles Leclerc de leiding vrijwel meteen kwijt aan Sergio Perez die een mega start beleefde. Ook Max Verstappen kwam goed weg, maar moest zich nog even tevreden stellen met P3. Vooralsnog waren er geen incidenten na de eerste twee ronden. Na vijf ronden in de race liep Perez uit op zijn achtervolgers en kroop Verstappen dichter naar de staart van Leclerc. Achter de Limburger volgden Sainz en Russell op gepaste afstand. Achter de top vijf reed Pierre Gasly en hij stond onder druk van Lewis Hamilton.

In ronde 9 was er een gele vlag. Deze werd ingezet omdat Carlos Sainz stil stond in een uitloopstrook bij bocht 4. De Ferrari kampte met hydraulische problemen en de gele vlag werd omgezet in een virtual safety car. Veel coureurs waaronder Leclerc maakten een pitstop waardoor Verstappen doorschoof naar P2. Leclerc bleef na zijn stop Russell voor. Fernando Alonso profiteerde in zijn Alpine van de drukte en sloot aan op P5.

In ronde 14 noteerde Charles Leclerc de snelste raceronde van het moment in 1:47.531 op het moment dat Verstappen een aanval kon gaan plegen op Perez. De Nederlander ging een ronde later aan zijn teamgenoot voorbij en trok de leiding in de wedstrijd naar zich toe. In het middenveld reed Hamilton achter Esteban Ocon. De Alpine-coureur voelde de hete adem van de Brit in zijn nek.

In raceronde 17 was er actie bij de Red Bull-garage door een pitstop van Sergio Perez. Deze verliep niet lekker en de stop van 5,7 seconden kostte de Mexicaan veel tijd. Toch kwam hij voor George Russell op de baan terug en hij kon nu op jacht naar de Ferrari van Leclerc. Verder terug in het veld was Hamilton voorbij aan Ocon toen Verstappen 'box box box' hoorde en naar binnen kwam voor een pitstop in ronde 19. Door de wissel kwam Leclerc terug op P1. De Nederlander had nu 13 seconden te overbruggen naar de Monegask. Ook Alonso maakte zijn bandenstop en gaf zo P5 uit handen aan Lando Norris.

Donkere wolken in ronde 21 bij Ferrari toen Leclerc met een haperende, rokende en langzaam uitrollende auto bij zijn garage aankwam en uitviel. Door de pech bij de Scuderia kwam Verstappen aan de leiding. De derde coureur die uitviel was Guanyu Zhou. De Alfa Romeo-coureur moest naar binnen door een technisch mankement wat niet kon worden opgelost.

De race was 27 ronden oud toen Lewis Hamilton de strijd om P5 van dat moment won van Daniel Ricciardo. De Australiër had nog geen pitstop gemaakt en reed op de harde band. Slechts vijf ronden later moest Kevin Magnussen zijn strijd om P10 staken doordat zijn Ferrari-krachtbron het begaf. De Haas kam stil te staan op de baan en zorgde voor een VSC situatie. Voor Max Verstappen en Sergio Perez het uitgelezen moment om een pitstop te maken. Mercedes-coureur George Russell volgde het duo. Ook Hamilton maakte een pitstop, evenals Daniel Ricciardo die op zijn beurt flink profiteerde en opschoof naar P9. In ronde 35 werd de baan weer vrijgegeven.

Bij AlphaTauri moest Yuki Tsunoda in ronde 39 binnenkomen voor een reparatie aan zijn achtervleugel. De Japanner viel terug naar P13 tot achter Alex Albon in de Williams. Sebastian Vettel profiteerde hiervan en schoof door naar P6. Een viertal ronden later kon Hamilton zich opmaken voor een aanval op Gasly. De Brit rook een kans maar moest nog even afwachten op het juiste moment om de AlphaTauri te verschalken. De Fransman verloor de strijd om P4 aan de Mercedes-coureur enkele ronden later.

De laatste vijf ronden van de wedstrijd waren aangebroken toen Lance Stroll naar binnen moest komen op last van het team en de Canadees werd daarmee de vijfde afvaller. Max Verstappen won probleemloos de race voor Sergio Perez. George Russell kon naar het podium op P3.

Uitslag Grand Prix van Azerbeidzjan:

POS	DRIVER          	NAT.	TEAM    	TIME
1 Max Verstappen NED Red Bull 51 Laps
2 Sergio Perez MEX Red Bull + 20.823s
3 George Russell GBR Mercedes + 45.995s
4 Lewis Hamilton GBR Mercedes + 71.679s
5 Pierre Gasly FRA AlphaTauri + 77.299s
6 Sebastian Vettel GER Aston Martin + 84.099s
7 Fernando Alonso ESP Alpine + 88.596s
8 Daniel Ricciardo AUS McLaren + 92.207s
9 Lando Norris GBR McLaren + 92.556s
10 Esteban Ocon FRA Alpine + 108.184s
11 Valtteri Bottas FIN Alfa Romeo + 1 Lap
12 Alexander Albon THA Williams + 1 Lap
13 Yuki Tsunoda JPN AlphaTauri + 1 Lap
14 Mick Schumacher GER Haas F1 + 1 Lap
15 Nicholas Latifi CAN Williams + 1 Lap
Lance Stroll CAN Aston Martin DNF
Kevin Magnussen DEN Haas F1 DNF
Guanyu Zhou CHN Alfa Romeo DNF
Charles Leclerc MON Ferrari DNF
Carlos Sainz ESP Ferrari DNF



 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS