Nico Hulkenberg krijgt drie plekken gridstraf: "Moeten de consequenties aanvaarden"

Nico Hulkenberg reed tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada de tweede tijd onder natte omstandigheden. Helaas mag de Duitse Haas-coureur niet vanaf deze positie starten, maar moet hij de race vanaf de vijfde positie aanvangen. Hij ontving namelijk een straf van drie plekken nadat hij niet genoeg snelheid minderde tijdens de rode vlag.
“De coureur had zojuist zijn snelste ronde voltooid en was begonnen aan een nieuwe snelle ronde. Hij bevond zich bij T1 toen de rode vlag werd getoond, maar op dat moment was hij al 1,5 seconden boven zijn referentietijd. Hij beweerde dat dit het uiterst moeilijk voor hem maakte om binnen de delta-tijd te blijven in het volgende gedeelte. Hij gaf ook toe dat hij in de war was door het piepsignaal in zijn headset, en daardoor dacht hij op een gegeven moment dat hij te langzaam reed”, laat de FIA weten.
Hulkenberg had zijn eigen bevindingen over de straf: "Duidelijk is dat het einde van de dag niet zo goed is als eerder, dat is uiteraard jammer en het is spijtig om niet vanaf de eerste rij te kunnen starten. Daar zullen we de consequenties van moeten aanvaarden. Wat betreft onze race verandert het eigenlijk niets. De aanpak blijft hetzelfde en het zal geen invloed hebben op het resultaat. We zullen ons zoals gewoonlijk voorbereiden en hard racen."
Twee keer per week het belangrijkste autosportnieuws – en elke ochtend tijdens een raceweekend.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

LIVE-TIMING Grand Prix van Spanje: haalt Max Verstappen het podium? Bekijk LIVE de stand van zaken in de race!

Jos en Max Verstappen ridder te voet, terwijl andere F1-rijders en Toto Wolff het met een stepje doen + FILMPJE

Formule 1 in Madrid 2026: volg de tijden van Max Verstappen LIVE in Racecenter


