Formule 1

Racing Point-teambaas Szafnauer: "Protest wordt 100 procent zeker verworpen"

Uitgegeven door Bart • 18 juli 2020 13:15

Vorige week na de Grand Prix van Steiermark diende Renault een protest in tegen de brake ducts van Racing Point. De luchtinlaten voor de remmen zouden gekopieerd zijn van de Mercedes van vorig jaar. Dit jaar staan de brake ducts op een lijst van onderdelen die niet gekocht mogen worden van andere teams. Dat geldt ook voor de ontwerpen daarvan. Vorig jaar stonden de brake ducts nog niet op die lijst. Daarom is Racing Point-teambaas Otmar Szafnauer overtuigd van zijn gelijk.



"Ze zijn beïnvloed door Mercedes, maar het is volledig ons eigen ontwerp", zei de teambaas vrijdagavond in het Formule 1 Café van Ziggo Sport. "De FIA is een paar dagen bij ons geweest, ze hebben met onze ontwerpers gesproken en zien geen problemen. Ze hebben de tekeningen gezien en ook de evolutie die je erin ziet. We werken met CAD en CAD-modellen en daarin kun je zien waar de eerste lijn is gezet en door wie. De FIA is helemaal tevreden dat de auto helemaal van ons komt."

Probleem rondom de brake ducts is de statusverandering. "Vanaf dit jaar vallen de brake ducts onder de 'listed' onderdelen die niet gekocht mogen worden van andere teams. Ook de ontwerpen mogen niet gedeeld worden. Vorig jaar mocht dat voor de brake ducts nog wel, maar wij hebben ze volledig zelf ontwikkeld. Al neem je de lessen van 2019 wel mee naar het ontwerp van 2020. Ik ben er 100 procent van overtuigd dat het protest verworpen wordt."

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

Babe-box

Xtra

COLUMNS