VIDEO - Het F1-seizoen begint komend weekend in Bahrein; een aantal aandachtspunten op een rijtje...
Uitgegeven door Peter Vader • 1 maart 2023 07:01
Wat zijn de aandachtspunten voor het nieuwe F1-seizoen 2023, na de pre-season-tests in Bahrein? Natuurlijk allereerst Red Bull's regerend wereldkampioen Max Verstappen, die mikt op een derde opeenvolgende Formule 1-wereldtitel. Daarnaast Max’ zijn rivalen bij Ferrari, die een nieuwe baas hebben. En met Las Vegas wordt er dit seizoen een derde race in de Verenigde Staten aan het F1-circus toegevoegd. Kan de zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton van Mercedes iets toevoegen aan zijn recordaantal van 103 F1-overwinningen? Het zijn allemaal gespreksonderwerpen voorafgaand aan het nieuwe seizoen 2023, dat komend weekend op 5 maart in Bahrein begint. Alan Baldwin van GrandPrix247 zette het puntsgewijs op een rijtje:

1) Max Verstappen zal als favoriet starten voor een derde titel op rij. De Nederlandse coureur won vorig jaar 15 races. Hoeveel kan hij deze keer pakken? En kan zijn Red Bull-teamgenoot Sergio Perez dichter bij hem komen?
2) Vier van de 10 teams hebben sinds 2022 een nieuwe ‘aanvoerder’: Fred Vasseur heeft Mattia Binotto vervangen bij Ferrari en kwam in januari over van Sauber/Alfa Romeo. Andreas Seidl van McLaren is toegetreden tot Sauber en heeft Alessandro Alunni Bravo benoemd tot wat in feite een rol van teambaas is. Bij McLaren is Andrea Stella nu de teambaas en verhuisde James Vowles van een strategische rol bij Mercedes naar de functie van teambaas bij Williams.
3) Kan Vasseur voor het eerst sinds het constructeurskampioenschap van 2008 een titel naar Maranello brengen? De komst van de Fransman heeft vergelijkingen getrokken met landgenoot Jean Todt, die het team begin jaren 2000 door een gouden tijdperk leidde met Michael Schumacher.
4) Er staan drie rookies op de grid. De Australiër Oscar Piastri voegde zich onder controversiële omstandigheden bij McLaren na een contractgeschil met Alpine, terwijl Nyck de Vries Pierre Gasly (nu bij Alpine) heeft vervangen bij AlphaTauri, eigendom van Red Bull. Logan Sargeant zal ondertussen zijn debuut maken bij Williams als de eerste Grand Prix-racer uit de Verenigde Staten sinds Alexander Rossi in 2015.
5) De senioren op de grid. Nico Hülkenberg begint aan zijn comeback bij Haas. Het is zijn eerste volledige F1-seizoen sinds 2019, waarbij de Duitser na 179 starts nog steeds op jacht is naar zijn eerste podiumplaats. Aston Martin's Fernando Alonso, nu 41, en Hamilton, 38, zijn de oudste coureurs. Kan één van beiden de eerste coureur worden die een race wint na het bereiken van de mijlpaal van 300 starts? Alonso heeft er 355 gemaakt, Hamilton 310.
6) Las Vegas belooft hèt grote en brutale evenement van het jaar te worden met een race op zaterdagavond in november op ‘The Strip’ als de voorlaatste ronde van het seizoen 2023 en als de ‘hype in overdrive’! De populariteit van de Formule 1 in Amerika stijgt vooral dankzij de Netflix-serie ‘Drive to Survive’.
7) Andretti Cadillac streeft ernaar om vanaf 2026 het 11e team op de grid te worden. Zal de gemeenschap van de Formule 1 hen toelaten?
8) Mercedes, acht jaar op rij kampioen, had een zwaar 2022 met een 'bruinvissen' auto, die moeilijk te hanteren bleek. Kunnen ze het gat naar Red Bull en Ferrari dichten?
9) Het contract van Lewis Hamilton loopt aan het einde van het jaar 2023 af en de gesprekken over een nieuw contract zijn begonnen. Hij zal er regelmatig naar worden gevraagd.
10) Fernando Alonso verruilde voor 2023 het blauw van Alpine voor het groen van Aston Martin. De Spanjaard was niet altijd gelukkig met zijn gemaakte keuzes voor een bepaald team. Heeft hij nu wèl de juiste keuze gemaakt?
11) Alpine behaalde een vierde plaats in 2022 in het constructeurskampioenschap. Bepaald geen slecht resultaat. Zal het in 2023 net zo goed gaan, met twee Franse kemphanen als rijderscombinatie? De twee fanatieke Fransmannen zijn bij voorbaat al gewaarschuwd door hun teamleiding, zal dat goed gaan?
12) De regerende FIA heeft de regels aangepast voor coureurs die politieke, persoonlijke en religieuze uitspraken doen. Hoe zullen zij en de stewards reageren?
13) Hoe vergaat het Daniel Ricciardo? Is hij voorgoed van de grid verdwenen of komt hij in 2024 terug nadat hij zich heeft aangemeld als Red Bull reserve? Dat wordt hard rennen voor de goedlachse Australiër!
Genoeg zaken om te volgen in 2023, het beloofd weer een boeiend Formule 1-seizoen te worden!

Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




