Karting • GK4 Kartseries

Wayne Severijn naar knap podium op Genk: "Die beker krijgt een heel mooi plekje op mijn kamer”

Uitgegeven door Frank Korsel • 10 maart 2022 01:40

Wayne Severijn is pas acht jaar oud, maar de jonge Groninger legde afgelopen weekend op de kartbaan in Genk een prestatie van formaat neer. Na een goede training kwalificeerde Wayne zich als derde voor race 1. Hij was razendsnel uit de startblokken en lag al snel op de eerste positie die hij niet meer uit handen gaf. In race 2 eindigde hij op een knappe tweede positie. In race 3 reed de karter van het team van Jeffrey van Diggele een schitterende inhaalrace en knalde vanuit de achterhoede toch nog naar het podium.

Wayne Severijn

Wayne stapte voor het eerst in een kart toen hij pas drie jaar oud was. De eerste meters werden gemaakt bij de loods van zijn vader, en al snel bleek zijn talent en de snelheid zat er direct al goed in. In Ulrum maakte Severijn de eerste meters op een echte kartbaan. Op zijn vijfde reed hij zijn eerste clubwedstrijden en afgelopen seizoen reed hij zijn eerste nationale wedstrijden.

Tot twee weken geleden had Wayne nog nooit op het circuit van Genk gereden. In de eerste officiële trainingen zat de Groninger er al goed bij. “De kart lag goed op de baan, eigenlijk was alles wel goed. Hij was heel snel.”

“In race 1 had ik een goede start. Ik begon op P3, maar de mensen voor mij waren aan het vechten op de baan. Toen kon ik mooi langs. Toen werd ik weer ingehaald door de nummer twee, die toen eerste lag. Toch kon ik hem aan het einde inhalen en won ik de race.”

Wayne Severijn

“Race 2 mocht ik op P1 starten. Helaas werd ik ingehaald en eindigde ik op de tweede positie.” Met de geboekte resultaten zou Severijn de laatste race op de voorste rij mogen starten. Maar toen sloeg het noodlot toe. Door een ongeluk in race 2 lag de wedstrijd een tijd lang stil. Daar week het tijdschema af. Door een miscommunicatie kwam Wayne te laat aan op de startgrid en zo moest de jonge karter de race dus van achteraan starten.

Maar hij liet zijn hoofd niet hangen en gaf niet op. Dat bleek wel. De karter van JD Kartsports reed een fantastische race en haalde de ene na de andere coureur in. Door goed teamwork kon Wayne helemaal aan de kop meestrijden. Hij kwam op heroďsche wijze door het veld heen om uiteindelijk te eindigen op een knappe tweede positie. Aan het einde van de dag mag Severijn een mooie bokaal in ontvangst nemen. “Die krijgt een heel mooi plekje op mijn kamer”, zei Wayne vol trots.

Wayne wil graag zijn ouders, opa en oma en zijn team JD Kartsports bedanken. Wayne wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door WS Service en onderhoud, Rijschool Severijn, Opa en Oma Folkeringa, PVC direct, Verbouw Anders, Persoon service & onderhoud, Autoservice roden, SRG Schoonmaak, GymZero50, MotorCentrum Groningen, Rembrands, Tweewielercentrum Selwerd, Kims Dog Paradise, Asser Glas & Verfhandel Groningen BV, ValhalOutdoor, Zilhouette Racing, RS Installatietechniek, Boomkap noord, Bon Bini Beachclub, Technic4u, MMRacingparts en "De Club van 50".

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS