Jan de Rooy: "Ik ga niet kijken, anders ben ik er volgend jaar weer bij"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 13 januari 2010 08:00
SON - De Rooy een magische naam in de geschiedenis van de Dakar Rally. Dit jaar is Gerard de Rooy actief als teammanager voor Joseph Adua. De Fransman heeft de Iveco van Team de Rooy gehuurd. Vader Jan de Rooy beëindigde enige maanden terug zijn carrière. De ondernemer uit Son effende de paden voor een hele generatie truckcoureurs. Met de oer-Dakarist kijken we terug op twaalf Dakars. “De TurboTwins waren de leukste trucks om mee te rijden. 1200 pk en twee motoren. Dat ging mooi. De TurboTwin liep 205 à 210 km per uur. In het zand hè. Ik wist dat het Peugeotje van Vatanen precies 200 ging. Er voorbij en dan ervoor was mijn vaste tactiek. Dan ben je ʻm definitief kwijt hoor, want de stof in de Dakar is erg."

In Parijs-Algiers-Dakar 1987 behaalde Team De Rooy achteraf het grootste succes van alle Dakar-deelnames. De DAF FAV 3600 TurboTwin II was zo snel, dat menig auto het onderspit delfde tegen de Nederlandse gigant. Jan de Rooy won samen met Yvo Geusens en Theo van de Rijt met overmacht het vrachtwagenklassement en tekende voor de elfde plaats algemeen.

“Ik heb altijd voor de top gereden, maar ik vind gezelligheid ook heel belangrijk. En gezellig was het in die jaren. Als je vastzat, trok de eerste truck die voorbij kwam je weer los en leende je elkaar onderdelen.” Na de intense en emotionele afscheidsronde op de Dakar Preproloog in Valkenswaard stopte Jan de Rooy definitief. “Ik ga niet kijken of me met het team bemoeien. Anders ben ik er volgend jaar weer bij...” / Bart-Jan Keizer - Castrol
FOTO's Jan de Rooy




