Formule 1

Alpine F1 bevestigt wijzigingen aan achtervleugel vanwege strengere FIA technische richtlijn

Uitgegeven door Bas Kaligis • 21 maart 2025 15:00

Alpine is het eerste team dat heeft bevestigd aanpassingen te hebben moeten doen aan hun achtervleugel om te voldoen aan de nieuwe, strengere technische richtlijn van de FIA die voor de Grand Prix van China is ingevoerd.

Alpine F1


Hoewel alle achtervleugels in Australië nog aan de regels voldeden, heeft de FIA nu strengere tests ingevoerd voor de flexibiliteit van achtervleugels. De gleuf in de achtervleugel mag nu niet meer dan 0,5 millimeter variëren - verlaagd van 2mm - wanneer er 75 kilogram verticale belasting wordt toegepast.

Er geldt een tolerantie van 0,25mm tijdens de Grand Prix van China, die naar verwachting wordt verwijderd wanneer de Formule 1 terugkeert in Japan. De FIA wil hiermee overmatige vervorming van de achtervleugel bij hoge snelheid tegengaan - het zogenaamde 'mini-DRS'-effect waarbij de gleuf in de achtervleugel sluit.

Alpine heeft nu bevestigd dat er op korte termijn werk moest worden verricht om ervoor te zorgen dat hun achtervleugel voldoet aan de nieuwe regels. De omschakeling tussen de Grands Prix van Australië en China was ‘zeer klein’. Ook Haas-teambaas Ayao Komatsu hintte op mogelijke aanpassingen aan dat deel van de auto.

Alpine-racedirecteur Dave Greenwood vertelde aan journalisten in Shanghai: "We hebben wat werk moeten verrichten in de fabriek om ervoor te zorgen dat we hier op de juiste plaats stonden, maar ik denk dat dat vrij normaal is in deze situaties wanneer een regel en een toegestane vervorming veranderen."

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS