Antonelli sprakeloos na wereldtitel: “Ik probeer te verwerken wat er zojuist is gebeurd”

Kimi Antonelli is wereldkampioen Formule 1. Op zijn twintigste is hij de jongste in de geschiedenis, en hij verbreekt daarmee het record van Sebastian Vettel. Hij werd in de Grand Prix van Mexico derde. Dat was genoeg om het kampioenschap binnen te hengelen.
Voor de titel was een plek in de top negen genoeg. Antonelli deed meer. Hij pakte bij de herstart nog het podium van Charles Leclerc af en nam daarna geen risico's meer.
Mercedes steunt hem al sinds zijn kartjaren. Dat vergat hij na afloop niet. “We hebben het gedaan, we hebben het gedaan. Zonder Mercedes en zonder mijn familie stond ik hier niet. Ik ben heel dankbaar voor dit moment, en het is een moment dat voor altijd blijft. Ik ben sprakeloos. Ik probeer te verwerken wat er zojuist is gebeurd.”
Naast hem op het podium stond Hamilton, de man wiens stoel hij bij Mercedes overnam. “Het is een ongelooflijk seizoen geweest, en dit podium delen met Max en Lewis is echt bijzonder. Ik kijk uit naar meer gevechten in de toekomst.”
Een week eerder in Austin slaagde Antonelli er nog niet in om de titel te winnen. “Dit weekend voelde ik me wat meer gespannen, maar ik ben zo blij dat we het hebben afgemaakt. Nu kunnen we genieten van de rest van het seizoen.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van São Paulo. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Lewis Hamilton woedend op Ferrari: "We hebben heel grote problemen"

Kimi Antonelli schrijft geschiedenis: een seizoen vol records bekroond met de wereldtitel

Nieuwe beelden tonen emotioneel moment tussen Toto Wolff en George Russell na GP Mexico: "Sorry voor deze puinhoop"

