Fernando Alonso benadrukt 'belangrijkste ding' in nieuwe pensioen-update
Uitgegeven door Bas Kaligis • 21 maart 2025 09:31
Fernando Alonso benadrukt dat wanneer de dag komt dat hij ‘niet snel’ is of ‘moeite heeft met het tempo’, hij de eerste zal zijn die het weet en het zal toegeven. Tot die dag komt, is de Spanjaard van plan om in de Formule 1 te blijven racen.

Vier maanden verwijderd van zijn 44ste verjaardag en bezig aan zijn 22ste seizoen, is Alonso de oudste coureur op de grid. Hij begon zijn Formule 1-carrière in 2001, lang voordat sommige van de huidige rookies zelfs geboren waren. Zo kwamen Oscar Piastri, Kimi Antonelli, Liam Lawson, Jack Doohan, Isack Hadjar, Gabriel Bortoleto en Oliver Bearman allen ter wereld na Alonso's debuut.
Terwijl de jongeren, op Piastri na, zich voorbereiden op hun debuutseizoenen, is Alonso niet alleen bezig aan zijn 22ste seizoen, maar heeft hij zich al vastgelegd voor een 23ste. Hij zou zelfs nog langer kunnen blijven.
"Het is een voorrecht om te blijven racen en te doen wat ik graag doe, namelijk auto's besturen", zei hij tijdens de FIA-persconferentie voorafgaand aan de Grand Prix van China. "Ik heb het geluk gehad om te racen en verschillende tijdperken van de sport mee te maken en ik ben nog steeds hier en voel me nog steeds competitief en gemotiveerd en fris om de wereld rond te reizen en met deze auto's te racen."
Alonso benadrukt dat het gevoel competitief te zijn cruciaal is voor zijn motivatie. "En het belangrijkste is, denk ik, dat ik me competitief voel. Als ik op een dag voel dat ik niet snel ben, of dat ik moeite heb met het tempo, of wat dan ook, dan zal ik de eerste zijn die er niet meer van geniet. Ik ben een ultra-competitief persoon",legde de tweevoudig wereldkampioen uit.
De Aston Martin-coureur heeft het gevoel dat hij nog net zo snel is als vroeger. "Dus voor mij is het belangrijkste dat ik mijn debuut maakte in 2001, ik reed de allereerste Chinese Grand Prix in 2004 hier en in 2025 ben ik hier en ik ben net zo snel als in 2004, dat is wat ik voel”, stelde Alonso. "Zelfs sneller nu omdat er misschien verschillende hulpmiddelen zijn en verschillende mogelijkheden voor ons, voor coureurs, om onszelf te verbeteren."
Niet iedereen is echter blij om de Spanjaard aan zijn 22ste seizoen te zien beginnen. De Nederlandse analist Tom Coronel verklaarde dat Alonso's tijd voorbij is, niet omdat hij prestaties heeft verloren, maar omdat het tijd is voor hem om iemand anders een kans te geven. "Je hebt je geld verdiend, neem een andere rol in de motorsport. Ga coureurs coachen. Ik weet dat hij achter Bortoleto staat”, zei Coronel.