Formule 1

Kan George Russell Kimi Antonelli nog verslaan? “Ja, honderd procent”

Uitgegeven door Frank Korsel • 28 juni 2026 12:02

George Russell heeft na Barcelona ook in Spielberg de pole position naar zich toegetrokken. De pijlsnelle Brit liet niet alleen het Ferrari-duo in hun rode hemd staan, maar ook teamgenoot Kimi Antonelli blijft met lege handen achter. Russell houdt het vertrouwen in zichzelf, want Antonelli verslaan? “Ja, honderd procent.”

George Russell Mercedes GP Oostenrijk

Russell loopt in de tussenstand achter teamgenoot Antonelli en Lewis Hamilton aan. Met drie pole positions in vier races is het tijd om dit in Oostenrijk om te zetten in gouden eremetaal.

In Canada startte hij namelijk vanaf de eerste positie, maar viel hij onfortuinlijk uit. In Barcelona ving hij de race eveneens aan vanaf pole, maar eindigde achter Ferrari-coureur Lewis Hamilton. Russell is erop gebrand om deze pole om te zetten in de grootste trofee die dit weekend wordt uitgereikt.

Russell moet lachen om een povere vraag van een aanwezige journalist die vraagt hoe belangrijk het voor zijn zelfvertrouwen is om Antonelli te verslaan. De coureur uit King’s Lynn reageert vinnig. "Het is de achtste race van het seizoen en het is mijn vierde pole.”

Russell kan niet anders dan erkennen dat hij tot nu toe slechts een enkele pole heeft omgezet in een overwinning. “Vorig jaar had ik bij elke ronde, elke sessie, het vertrouwen in de auto om hem tot het uiterste te pushen en precies te weten wat hij ging doen. En ik denk dat het voor Charles, een van de beste kwalificeerders op de grid, hetzelfde was.”

De man die derde staat in de tussenstand in de strijd om het kampioenschap erkent dat het tot nu toe niet makkelijk is geweest. “Voor ons allebei is het vaak uitdagend geweest. Maar we zijn niet vergeten hoe we moeten rijden.”

Hoewel Russell vijftig punten achterstand heeft op Antonelli gelooft hij nog wel in zichzelf. “Heb ik het vertrouwen dat ik hem kan verslaan? Ja, honderd procent. Ik moet gewoon die klik vinden, zoals ik die vandaag weer vond, zoals in Barcelona, in Canada, in Melbourne, zoals ik liet zien in China. Dan komen de resultaten op een gegeven moment in de races."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS