Formule 1

Kimi Antonelli ontvangt doodsbedreigingen na Grand Prix van Qatar

Uitgegeven door Bas Kaligis • 1 december 2025 13:55

Mercedes-coureur Kimi Antonelli is het doelwit geworden van een golf aan online haat en doodsbedreigingen na de race in Qatar. De Italiaan heeft zijn profielfoto op zwart gezet.

Kimi Antonelli Mercedes Grand Prix F1

Antonelli reed een sterke race op het Losail International Circuit en lag in de slotfase op koers voor de derde plaats. De rookie naderde Carlos Sainz, terwijl Lando Norris in zijn nek hijgde. Op de voorlaatste ronde maakte Antonelli echter een fout in bocht 10, waardoor hij wijd ging en Norris kon passeren.

Race-engineer Gianpiero Lambiase suggereerde via de boordradio aan Max Verstappen dat Antonelli opzettelijk ruimte had gemaakt voor Norris. Ook Helmut Marko opperde na de race dat de actie bewust was, vanwege de motorensamenwerking tussen McLaren en Mercedes.

Teambaas Toto Wolff reageerde furieus op de beschuldigingen. "Totale onzin", aldus de Oostenrijker. "Wij vechten voor P2 in het constructeurskampioenschap, Kimi voor een mogelijke derde plek. Hoe hersenloos kun je zijn om zoiets te beweren?"

Wolff benadrukte dat hij de situatie met Lambiase heeft besproken. "Hij was emotioneel op dat moment. We hebben het uitgepraat. Hij zei dat hij de situatie niet goed had gezien."

Red Bull heeft inmiddels excuses aangeboden. Marko gaf toe dat hij de beelden opnieuw had bekeken. "Het was een rijfout, niet opzettelijk. Het spijt me dat Antonelli zoveel kritiek online heeft gekregen", aldus de adviseur.

De moderatietools van Mercedes registreerden meer dan 1100 ernstige berichten op de accounts van Antonelli, waaronder expliciete doodsbedreigingen. Red Bull publiceerde een statement: "We betreuren oprecht dat dit heeft geleid tot online misbruik richting Kimi Antonelli."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS