Kimi Antonelli trekt boetekleed aan na dramatische openingsronden in Oostenrijk: “Maakte heel veel fouten”
Uitgegeven door Frank Korsel • 29 juni 2026 05:01
Kimi Antonelli geeft tekst en uitleg over zijn race op de Oostenrijkse Red Bull Ring. De Italiaan eindigde als derde, maar baalt van de fouten die hij maakte.

Op zaterdag noteerde Antonelli een tijd die goed genoeg was voor de vierde startplaats op de grid. Niet alleen achter teamgenoot George Russell, maar ook beide Ferrari’s moest de kampioenschapsleider voor zich dulden.
De start was niet om over naar huis te schrijven. "Ik wist dat starten vanaf P4 moeilijk zou worden en de eerste ronden waren echt slecht. Het was niet echt stabiel", legt Antonelli uit in gesprek met Sky Sports F1.
In de eerste twee ronden raakte Antonelli liefst drie keer van de baan. "Ik begon de race met veel fouten. Ik had problemen met de remmen, heel veel moeite met remmen."
Na vijf opeenvolgende overwinningen, viel Antonelli in Barcelona uit. Het was een klap in de strijd om het kampioenschap. Ook in Spielberg wint teamgenoot Russell punten op hem. Antonelli maakt zich er weinig zorgen over. "Er zullen weekenden zijn waarin George aan kop staat en weekenden waarin ik aan kop sta."
Hij kan niet anders dan erkennen dat Russell zijn vorm heeft teruggevonden. "George is erg sterk, erg compleet en hij had net dat beetje extra in de kwalificatie, vooral aan het einde, om er nog wat meer uit te persen."




