Laatste nieuws
Toto Wolff erkent geldgebrek bij Mercedes in ontwikkelingsrace: "We kunnen niet doen wat we niet kunnen doen" FIA maakt ADUO-resultaten bekend! Tegenvaller voor Red Bull en Max Verstappen Ferrari- F1teambaas wil diepgaand onderzoek laten doen na teleurstellende Dutch GP Red Bull waarschuwt voor risico bij te snelle terugkeer van Isack Hadjar naast Max Verstappen; wat is plan B? Paraguay vormt strijdtoneel voor Toyota's historische jacht, terwijl WRC-spanning naar beslissend kookpunt stijgt Nederlandse legende Gijs van Lennep over ‘zijn’ Zandvoort: “Het Scheivlak is één van de mooiste bochten ter wereld” Wat een inhaalrace! Zyed Dieudonne knokt zich vanaf P30 naar de zege in IAME Series Benelux! "Een superrace" Toto Wolff erkent geldgebrek bij Mercedes in ontwikkelingsrace: "We kunnen niet doen wat we niet kunnen doen" FIA maakt ADUO-resultaten bekend! Tegenvaller voor Red Bull en Max Verstappen Ferrari- F1teambaas wil diepgaand onderzoek laten doen na teleurstellende Dutch GP Red Bull waarschuwt voor risico bij te snelle terugkeer van Isack Hadjar naast Max Verstappen; wat is plan B? Paraguay vormt strijdtoneel voor Toyota's historische jacht, terwijl WRC-spanning naar beslissend kookpunt stijgt Nederlandse legende Gijs van Lennep over ‘zijn’ Zandvoort: “Het Scheivlak is één van de mooiste bochten ter wereld” Wat een inhaalrace! Zyed Dieudonne knokt zich vanaf P30 naar de zege in IAME Series Benelux! "Een superrace"
Formule 1

Kimi Antonelli waarschuwt voor Max Verstappen na indrukwekkende pole in Grand Prix van België

Door Bas Kaligis19 juli 2026 · 08:01 uur1 min lezen
Kimi Antonelli waarschuwt voor Max Verstappen na indrukwekkende pole in Grand Prix van België
Mercedes-coureur Kimi Antonelli weet hoe belangrijk de start van de Grand Prix van België wordt, met Max Verstappen naast zich op de eerste startrij.



Verstappen had voorlopig de poletijd in handen voordat Antonelli aan zijn laatste ronde begon op Spa-Francorchamps. Toen zette de kampioenschapsleider een indrukwekkende ronde neer. Met een tijd van 1.44,361 pakte de Italiaan pole met een marge van ruim drie tienden op Verstappen, de grootste polemarge van dit seizoen.

De negentienjarige gold als de duidelijke favoriet voor pole nadat hij zowel de tweede als de derde vrije training had aangevoerd. Toch had Antonelli tijdens de kwalificatie steeds aanpassingen aan zijn auto nodig.

Vooral in de tweede sector boekte Antonelli in de slotfase van de kwalificatie flinke winst. Daarmee bracht hij zichzelf in een sterke positie om zijn voorsprong in het kampioenschap uit te bouwen.

Toch beseft de Italiaan hoe belangrijk een goede start wordt, zeker met de dreiging van Verstappen naast zich op de grid. "Het is geweldig om op pole te staan. Het was geen makkelijke sessie, de baan veranderde flink. Maar we wisten ronde na ronde te verbeteren en pole binnen te halen, dat was mooi."

De jonge coureur richtte zijn blik meteen op de zondag. Goed wegkomen en als eerste door bocht vijf: dat is volgens hem de sleutel.

"Zondag is een nieuwe dag en uiteraard heb ik Max naast me staan. Het wordt belangrijk om goed weg te komen en als eerste bij bocht vijf te zijn. Mijn laatste ronde was goed, vooral in sector twee verbeterde ik veel. Er zat nog een beetje meer in, maar ik ben er blij mee", aldus Antonelli.
B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×