Formule 1

Lando Norris 'geschokt' door Ferrari na 'zeven, acht tienden' achterstand

Uitgegeven door Bas Kaligis • 20 maart 2025 19:30

Lando Norris heeft zijn verbazing uitgesproken over het verschil tussen Ferrari en McLaren in Australië, gezien hoe dicht bij elkaar ze zaten tijdens alle vrije trainingen.

Lando Norris McLaren F1


Norris en McLaren-teamgenoot Oscar Piastri bezetten de eerste startrij voordat de Brit de overwinning pakte in Albert Park, terwijl Ferrari vanaf P7 en P8 startte en in de onderste regionen van de punten eindigde. Beide McLaren-coureurs wisten een aanzienlijk gat te slaan naar hun rivalen in de kwalificatie, maar Norris onthulde dat hij had verwacht dat Ferrari veel dichter bij of zelfs gelijk aan McLaren zou zijn qua racetempo.

Het was Red Bulls Max Verstappen die het dichtst bij McLaren in de buurt kwam in de wisselende omstandigheden in Albert Park. Norris legde uit dat alle beschikbare gegevens erop wezen dat Ferrari dichter bij het tempo zou zijn dan bleek tijdens de seizoensopener afgelopen weekend.

"Ik was zeker verrast door het gat dat we hadden in de kwalificatie”, zei Norris voorafgaand aan de Grand Prix van China. "Ons doel was om pole te pakken en de snelste te zijn en we verwachtten daar ongeveer te staan, maar we verwachtten dat Ferrari een goed stuk sneller zou zijn dan ze waren."

Hij gelooft niet dat het werkelijke verschil zo groot is als het leek. "Ik denk dat ze uiteindelijk wat, zeven, acht tienden achterlagen. Ze liggen absoluut niet zeven, acht tienden achter. Er is niet één sessie geweest, FP1, FP2, FP3, die er zelfs maar zo ver af lijkt te zitten."

De race pace van Ferrari leek zelfs beter te zijn volgens de data uit de vrije trainingen. "Al hun race-runs waren veel dichter bij ons dan bij alle anderen. Sterker nog, ik denk dat Ferrari's race-tempo op vrijdag zelfs bijna beter was dan dat van ons. Dus we waren een beetje verrast", legde de Brit uit.

Norris denkt dat het Italiaanse team zelf ook niet had verwacht zo ver achter te liggen. "Ik ben er zeker van dat zij ook een beetje geschokt leken over waarom ze zo ver achterlagen. Ik weet niet waarom", vertelde de McLaren-coureur. "Het laat zien hoe moeilijk het is. Het is zo gemakkelijk om het goed te laten gaan, en zo gemakkelijk om het ineens omgekeerd en niet goed te laten gaan."

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS