Laatste nieuws
• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!• Christiaan de Kleijn sluit ijzersterk debuutseizoen in Mazda MX5 af met zege en rookie-titel: "Super goed gevoel"• Lewis Hamilton stuurt ontwikkeling van Ferrari voor volgend jaar bij: "Dit is het moment"• Delano De Ketele kroont zich in spectaculaire slotrace in Assen tot kampioen van de Mazda MX-5 Cup: "Alles op alles gezet"• Toto Wolff onthult opvallende bekentenis van Kimi Antonelli• Kimi Antonelli geeft toe dat tactiek van Max Verstappen hem even zorgen baarde: "Eerlijk gezegd niet veel keuze"• Het gaat snel met Naomi Veenema! Van DRS-kampioen Women's Only naar podium in Tillotson bij NXT GP! "Een lekkere race"• Goede leercurve Niki Naruhito Thomasse wordt beloond met dagzege in NXT GP Emmen in zowel Junior Rotax als algemeen klassement!
Formule 1

Lewis Hamilton: "Ik leef al een tijdje in een nachtmerrie"

Door Bas Kaligis10 november 2025 · 05:52 uur1 min lezen
Lewis Hamilton: "Ik leef al een tijdje in een nachtmerrie"
🏁 DIT WEEKEND Grand Premio De La Cuidad de Mexico · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

Lewis Hamilton heeft zijn debuutseizoen bij Ferrari omschreven als een nachtmerrie. De zevenvoudig wereldkampioen F1 moest de Grand Prix van São Paulo voortijdig verlaten na een race vol problemen, met twee botsingen, een tijdstraf van vijf seconden en beschadigingen aan de vloer van zijn bolide.

Contact met Williams-coureur Carlos Sainz wierp Hamilton terug naar het achterveld, waarna hij de achterkant van Alpine-rijder Franco Colapinto raakte. Het incident dwong hem tot een pitstop voor een nieuwe voorvleugel en leverde hem ook een tijdstraf op. Hamilton reed als laatste toen hij in ronde 38 definitief naar binnen werd geroepen.

Het was het zoveelste tegenvallende resultaat in een debuutseizoen om snel te vergeten. "Dit is een nachtmerrie, ik leef er al een tijdje in", vertelde Hamilton na afloop. "Het schakelen tussen de droom om voor dit geweldige team te rijden en vervolgens de nachtmerrie van de resultaten die we hebben gehad, de ups en downs – het is uitdagend."

Toch blijft de Brit strijdbaar. "Maar morgen sta ik weer op, ik blijf trainen, ik blijf samenwerken met het team. Ik wilde ze dit weekend echt goede punten bezorgen, maar ik kom zo sterk mogelijk terug in de volgende race."

Hamilton boekt sinds de zomerstop duidelijke vooruitgang en kwam dichter bij de prestaties van teamgenoot Charles Leclerc. Toch staat hij na 21 races als Ferrari-coureur nog altijd zonder podiumplek. Met ook Leclerc uitgevallen in Brazilië is Ferrari nu afgezakt naar de vierde plaats in het constructeurskampioenschap, achter Mercedes en Red Bull. (Stand WK F1 rijders en constructeurs)

Analist Karun Chandhok: "Het is eigenlijk vervelend voor hem, want tot dit weekend was zijn vorm sinds de zomerstop geweldig. Hij kon voortdurend Leclerc bijbenen. Hopelijk is dit gewoon een eenmalige tegenvaller, want zijn vorm tot dit weekend was gelijk aan die van Charles."

B
Bas Kaligis
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×