Formule 1

Mercedes tast in duister over DRS-problemen in Bahrein

Uitgegeven door Bas Kaligis • 15 april 2025 07:00

Toto Wolff heeft aangegeven dat Mercedes nog steeds niet precies weet wat er misging met de elektronica in de auto van George Russell tijdens de Grand Prix van Bahrein. De Brit wist ondanks de problemen zijn tweede plaats te behouden.

George Russell Mercedes Grand Prix F1


Russell finishte als tweede in Bahrein, waarbij hij Lando Norris achter zich wist te houden terwijl de elektronica in zijn auto geleidelijk uitviel. Na de race onthulde de Mercedes-coureur de aard van zijn problemen achter het stuur. "We hadden allerlei storingen en moesten een override doen op de DRS", legde Russell uit.

De elektrische problemen leidden tot een onbedoelde DRS-activatie. "Op een ronde drukte ik op de radioknop en de DRS ging open. Dus ik sloot het meteen weer en minderde vaart. Niets gewonnen of verloren. Het stond slechts een fractie van een seconde open, wat laat zien hoeveel problemen we hadden", aldus Russell, die ook kampte met problemen bij het schakelen.

Het team waarschuwde hem dat zijn dashboard zwart kon worden en dat hij in dat geval normaal moest blijven racen. Ook zijn transponder faalde, waardoor zijn tempo alleen bij de start-finishlijn werd geregistreerd. Dit zorgde voor problemen op de timingborden en maakte het voor Norris lastig om te weten wanneer hij DRS kon activeren.

Wolff gaf na de race aan dat de oorzaak van de DRS-problemen nog onduidelijk is. "We weten het nog niet. Waarschijnlijk wat bedrading in de auto, of misschien werd het veroorzaakt door de storing in het uitlaatsysteem, waardoor ons systeem instortte", zei de teambaas van Mercedes. Hij voegde toe dat ook het brake-by-wire systeem plotseling uitviel.

De Oostenrijker was vol lof over zijn coureur, prijzend diens vermogen om met de problemen om te gaan terwijl hij competitief bleef. "Om eerlijk te zijn, dat hij het systeem kon beheren terwijl hij Norris achter zich hield - het is gewoon een ongelooflijke rit wat hij heeft neergezet. Hij heeft ons dit podium bezorgd, bovendien met de soft-banden die hij zo lang gebruikte", prees Wolff.

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS