Formule 1

Organisatie F1 Spa-Francorchamps ontkent en bekritiseert: "Bild heeft zich niet goed laten informeren"

Uitgegeven door Wim Boekel • 2 mei 2020 05:04

De organisatie van de Belgische Grote Prijs Formule 1 heeft de krant Bild bekritiseerd. De organisatoren noemen de Duitse krant niet goed geïnformeerd over een ‘foute’ kalender die zij naar buiten hebben gebracht. Volgens de algemeen manager van het circuit in de Belgische Ardennen is het nog steeds mogelijk dat het F1-circus naar België komt. Bild kwam recent op de proppen met een kalender, waarin geen ruimte was voor een Grand Prix-weekend in België. Overigens ontbrak op deze kalender ook de Formule 1-race in Zandvoort.


“Bild heeft zichzelf niet goed laten informeren”, reageert Vanessa Maes in gesprek met Belga. Op de oorspronkelijke kalender stond de wedstrijd gepland voor het weekend van 28 tot en met 30 augustus. Met een verbod door de Belgische overheid op evenementen tot september, lijkt de race niet door te kunnen gaan in dat weekend. Volgens Maes kan de wedstrijd ook zonder publiek gehouden worden, waardoor er toch op die dagen geracet kan worden door de Formule 1.

“We wachten nog steeds op groen licht van de regering voor een Grand Prix achter gesloten deuren op 30 augustus”, aldus de manager, die ontkent dat er druk vanuit de FOM wordt uitgeoefend. “Er is ons nog geen deadline gegeven om een definitieve keuze te maken. Ze realiseren dat elke organisator afhankelijk is van hun regering.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS