Oscar Piastri weigert McLaren-titelstrijd met Lando Norris te laten escaleren
Uitgegeven door Bas Kaligis • 30 mei 2025 09:53
Oscar Piastri houdt vol dat zijn vriendschappelijke relatie met Lando Norris behouden blijft ondanks hun titelstrijd. De Australiër leidt het coureurs-kampioenschap met drie punten voorsprong op zijn teamgenoot.

McLaren behoudt gelijkheid tussen beide coureurs, in tegenstelling tot vorig seizoen toen het team achter Norris ging staan. Piastri heeft vier races gewonnen dit seizoen tegenover Norris' twee zeges. Hun puntenverdeeling houdt Max Verstappen in de strijd, die 25 punten achterloopt op Piastri.
De Australiër erkent dat beide coureurs beseffen dat hun grootste rivaal elkaar kan zijn. "We wisten dat het onmogelijk is om je persoonlijke doel direct parallel te hebben met dat van het team", vertelde Piastri. Hij benadrukt dat beide coureurs open zijn geweest over deze situatie.
Piastri verwacht meerdere titelkansen in de komende jaren bij McLaren. Hij wil daarom de harmonie met Norris behouden. "We gaan nooit iets doen dat onsportief is of het team in een slecht daglicht stelt", legde hij uit. "We willen elkaar elk weekend verslaan, maar zullen nooit die lijn overschrijden die schade veroorzaakt die niet kan worden hersteld."
CEO Zak Brown steunt deze aanpak volledig. Hij benadrukt dat het team gelijkheid biedt in plaats van favoritisme. Brown geeft de voorkeur aan eerlijkheid boven het ondersteunen van één coureur ten koste van de ander. "We hebben beide coureurs eerste en tweede in het kampioenschap", aldus Brown.
"We staan beide heel lang bij McLaren na dit jaar en willen elk jaar om het kampioenschap vechten", verklaarde




