Formule 1

Sky Sports F1 - Toto Wolff reageert op mogelijk illegale brandstof Mercedes: "Weer complete bullshit"

Uitgegeven door Bart • 21 februari 2026 18:02

Mercedes-teambaas Toto Wolff heeft fel gereageerd op recente berichten dat brandstofleverancier Petronas in tijdnood zou zitten richting de seizoensopener in Melbourne. Volgens een eerder deze week verschenen bericht zou Petronas nog geen certificering en homologatie hebben verkregen voor de nieuwe brandstof. Het Maleisische bedrijf levert naast Mercedes ook brandstof aan klantenteams McLaren, Williams en Alpine die eveneens gebruikmaken van Mercedes-krachtbronnen.

Toto Wolff


Vanaf 2026 worden in de Formule 1 nieuwe, duurzamere brandstoffen geïntroduceerd. Deze zogeheten sustainable fuels moeten aan strenge controles voldoen. In het bericht werd gesuggereerd dat een eventuele afkeuring van de Petronas-brandstof ertoe zou kunnen leiden dat Mercedes en de bijbehorende klantenteams tijdens de openingsrace in Melbourne met een “provisionele” brandstof zouden moeten rijden.

Wolff toonde zich bij Sky Sports F1 zichtbaar geïrriteerd toen hem naar de berichtgeving werd gevraagd. "Dit is weer zo’n verhaal. Eerder werd beweerd dat onze compressieverhouding illegaal zou zijn, wat totale onzin is. En nu komt het volgende verhaal dat onze brandstof illegaal zou zijn. Ik weet niet waar het vandaan komt, maar het begint weer te draaien."

Volgens Wolff is ook de nieuwe beschuldiging ongegrond. "Misschien verzinnen we morgen weer iets anders, wie weet wat? Weer complete bullshit. Brandstof is een ingewikkeld proces met veel stappen, maar ik kan hier eigenlijk niet eens serieus op reageren."


 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS