Laatste nieuws
• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"• Karttalent Lieke van Boekel pakt twee titels in een weekend: kampioen van de UKS én Nederlands kampioen!• Lewis Hamilton na Grand Prix van Mexico: "Hoe moet ik die Red Bull-motor inhalen?"• Maserati Corse presenteert Maserati-project Track Assist van AS.CAR.I tijdens Motorsports Club of Clubs 2026 in Tampa, Florida Inbox• Isack Hadjar neemt deel van schuld op zich na aanrijding met George Russell: "Uiteindelijk had ik hem niet moeten vertrouwen"• George Russell zweeg op de boordradio na probleem bij de start in Mexico: "Ik ga mijn f**king mond houden"• Sam Claes wint op overtuigende wijze seizoensfinale UKS in Genk! "Ik wil die jongens oprecht heel hard bedanken"• Max Verstappen onthult paniekmoment tijdens GP van Mexico: "Dan was mijn race voorbij geweest"
UITSLAG

Snelheidsduivel Antoinette de Jong pakt winst in eerste race Ladies GT + UITSLAG

Door Mitchell Koolen18 mei 2019 · 13:04 uur1 min lezen
🏁 DIT WEEKEND MSC Cruises Grande Premio De Sao Paolo · tijdschema, livetiming en uitslagen in het Racecenter →

ZANDVOORT - Snelheidsduivel Antoinette de Jong heeft de eerste race van de Ladies GT, die tijdens de Jumbo Racedagen driven by Max Verstappen wordt gehouden, op haar naam geschreven. De schaatsster was Kim Lalihatu in de slotfase te snel af. Op P3 finishte Heidi Korsten. Sandra Schuurhof (zie VIDEO crash), die vrijdag nog hard van de baan schoof finishte knap op P11.

Welmoed Sijtsma ging super van start tijdens de opening van de eerste race. Eva Koreman en Roberta Pagnier gingen in de achtervolging. In het middenveld werd er hard gestreden door de dames met name op het Scheivlak waar verwoede pogingen werden ondernomen om elkaar in te halen.

Koreman die op de tweede plek lag, ging van de baan en kwam vast in het grind te zitten. Sijtsma nam de leiding over terwijl de snelste dame van gisteren, Kim Lalihatu naar P2 klom. Antoinette de Jong sloot aan op P3 toen de safety-car de baan opkwam.

Na de herstart waren Antoinette de Jong en Heidi Korsten in een flink gevecht. Kim Kötter spinde waardoor ze enorm veel verloor en terug viel in de stand. Romy Monteiro en Do van Hulst klommen naar boven in de slotfase van de race. Monteiro denderde naar P7 met achter haar Van Hulst.

De strijd in de kop van het veld werd spannend voor De Jong die met nog drie bochten te gaan de leiding overnam van Kim Lalihatu en de overwinning greep. Heidi Korsten greep op knappe wijze de derde podiumplaats. Topsportster Sophie Polkamp reed een sterke race en viel net buiten de top drie.

Uitslag Ladies GT race 1

M
Mitchell Koolen
Redactie RaceXpress
Meer over F1→
Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

×