Zware taak voor Charles Leclerc: “Bewijzen tegen Lewis Hamilton”

Charles Leclerc staat volgend jaar voor een flinke uitdaging. De achtvoudig Grand Prix-winnaar moet het volgend seizoen opnemen tegen zevenvoudig wereldkampioen en 105-voudig Grand Prix-winnaar Lewis Hamilton bij het team van Ferrari. Alhoewel Leclerc zeven seizoenen meer ervaring heeft bij de Scuderia, verwacht hij geen gemakkelijk seizoen te krijgen naast statistisch gezien de grootste coureur aller tijden.
Ferrari heeft dit jaar bekend gemaakt dat Lewis Hamilton volgend jaar het Italiaanse team komt versterken, ten koste van Carlos Sainz die naar Williams gaat. De overstap van Hamilton naar Ferrari is een grote kans, maar er hangt ook risico aan. Zo kan de reputatie van Hamilton geschaad worden als Leclerc de Brit om de oren rijdt, iets wat Leclerc ook al lukte in zijn tijd als teamgenoot van Sebastian Vettel.
Ook het andere scenario, dat Leclerc om de oren wordt gereden door een veertigjarige, is meer dan mogelijk. Ondanks alle vragen heeft Leclerc zin om naast Hamilton te rijden: "Als ik vooruitkijk, is Lewis duidelijk een zevenvoudig wereldkampioen, de meest succesvolle coureur in de Formule 1 ooit", zei Leclerc in de Box Box Box-podcast.
"Het wordt dus een grote uitdaging voor mij, maar ik kijk er echt naar uit."
“Aan de ene kant kan ik van Lewis leren in dezelfde auto als hij, wat geweldig is. Maar ook om te proberen te bewijzen wat ik kan in dezelfde auto als Lewis. En dat is een grote motivatie voor mij.”
Vrijdag, zaterdag en zondag de uitslagen, de tijden en het nieuws van Marina Bay. En verder elke maandag en donderdag.
Gratis, en je kunt je met één klik weer afmelden.
Wees de eerste die reageert.

Oliver Bearman voelt zich benadeeld door Haas-strategie: "Normaal neem je de gok met de tweede auto"

Ferrari-CEO Benedetto Vigna spreekt geruchten over breuk met Fred Vasseur tegen

Tom Coronel wordt aan belofte herinnerd na zege van Max Verstappen: "Als Max nog een race wint, vreet ik een bezemsteel op"


