Jens Treur pakt klinkende zege in Karting Champions League en wint Formule 4-test bij MP Motorsport
Uitgegeven door Bas Kaligis • 5 februari 2025 05:45
MARIEMBOURG - Dat Jens Treur dit seizoen weer een geduchte titelkandidaat is in het Nederlands kampioenschap KZ2, bewees de zeventienjarige regerende Nederlands kampioen uit Kockengen zondag op overtuigende wijze. Op de kartbaan van Karting des Fagnes in Mariembourg won hij de goed georganiseerde eerste editie van de Winter Series van de Karting Champions League. En met die zege verdiende hij meteen een wel heel fraaie beloning: een Formule 4-test bij MP Motorsport!

“Een F4-test is iets dat ik sowieso graag nog eens had willen doen. Dus deze kans grijp ik heel graag aan”, zei een opgetogen Jens die uiteraard reikhalzend uitkeek naar de test. “Ik heb nog nooit in een formuleauto gereden. Ik heb alleen een keer getest in een GT4-auto. Waar en wanneer ik de test mag doen, weet ik nog niet, maar dat horen we heel snel.”
Dat hij die F4-test won, was geen grote verrassing aangezien hij als regerend Nederlands kampioen KZ2 één van de favorieten was voor de dagzege in Mariembourg. Een status die hij dus bevestigde ondanks dat de concurrentie hier bij de Karting Champions League sterk was met toppers uit het NK zoals onder andere Kevin Stehouwer, Daniel Tenback, Renzo Alibaks en Jayden Thien. “Het was wel een beetje zoeken naar de snelheid af en toe. Maar voor de finale hadden we wat dingetjes aan de kart veranderd en toen ging het stukken beter.”
Dat hij zou kunnen winnen, had hij vooraf al ingeschat. “Ik wist wel dat het moeilijk ging worden, want veel rijders die vorig jaar vooraan meededen in het NK deden ook hier mee. Maar ik wist dat ik toch een goede kans had om te winnen.”
Het was overigens niet zijn eerste race van het jaar. “Ik had vóór deze wedstrijd al meegedaan aan de Winter Cup in Eindhoven”, vertelde de getalenteerde Utrechter, die sinds dit seizoen uitkomt op een Croc-chassis. “Daar was ik, mede dankzij pech en omdat ik naast de baan geduwd werd, als tweede gefinisht.”
Hij had genoten van zijn overwinning op het prestigieuze evenement van Karting Champions League in Mariembourg. “Vorig jaar hebben we met NK ook een keer hier gereden”, zei hij. “Ik vind het een leuke baan, leuk om erop te rijden met de KZ. De baan heeft lange bochten, het is ook wel een moeilijke baan met een lang recht stuk en dat is goed voor de slipstream. Ik vind het vooral leuk om er te racen.”

Dat Jens rijdt dit seizoen op een kartchassis van Croc rijdt, is een opvallende overstap, want vorig jaar was hij op een ander merk nog Nederlands kampioen geworden in de koningsklasse van de kartsport. “Vorig jaar ging het zeker ook goed natuurlijk (hij werd immers Nederlands kampioen, red.), maar soms was het wel een beetje moeilijk ermee te rijden”, verklaarde hij zijn overstap. “Tijdens een test in Mariembourg zijn we met Joey van Splunteren in gesprek geraakt en uiteindelijk zijn we overgestapt. Tot nu toe bevalt het heel goed.”
Jens kan zich nu gaan opmaken voor de start van het nieuwe NK-seizoen. Over zijn ambities was hij duidelijk. “Ik ga natuurlijk voor de overwinning!” Naast het NK overweegt de snelle coureur ook deel te nemen aan het DKM-kampioenschap, dat bekendstaat om zijn hoge niveau.
Het zou een mooie aanvulling zijn op zijn wedstrijdkalender, al wil hij zich in eerste instantie focussen op het NK. Want daar heeft hij een bijzonder doel voor ogen. “Ik zou graag twee keer op rij Nederlands kampioen willen worden. Dat hebben niet veel rijders gepresteerd!”
Jens Treur bedankt zijn monteur Jeroen Kramp, Sani voor de goede motoren, zijn ouders, broertje, familie, vriendin, supporters en Versteeg Automotive.