Karting • Karting Diversen

Weer podiumplaats Milan de Ruit (8) in ROK Cup Italy: “Ik ben heel blij met mijn podium"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 22 april 2026 09:17

Milan de Ruit heeft zijn indrukwekkende debuut in Cremona enkele weken geleden een zeer passend vervolg gegeven door ook in de tweede race van de ROK Cup Italy naar het podium te rijden. Hiermee verstevigt de jonge karter zijn leidende positie in het kampioenschap en kijkt met vertrouwen uit naar de volgende race over enkele weken in Franciacorta.

Milan de Ruit

De tweede ronde werd verreden op het Leopard Circuit Viterbo, gelegen ongeveer 1,5 uur boven Rome. Een mooi en uitdagend circuit dat volledig nieuw was voor Milan. Snelle leerling als hij is, paste hij zich snel aan en reed vanaf het begin al direct snelle tijden. Na twee intensieve dagen van trainen, het finetunen van de afstelling van de kart en het rijden zelf begon op zondag de racedag.

Het kampioenschap kenmerkt zich door het loten van motoren. Dit maakt het over het gehele seizoen gezien voor iedereen het meest eerlijk, waarbij er uiteraard kleine verschillen zitten in de performance. Milan daarentegen had het dit keer niet getroffen en lootte een motor die ten opzichte van de concurrentie met name op topsnelheid te veel performance miste. Dit bleek al in de eerste vrije training waarmee een lastige dag in het verschiet lag.

De kwalificatie verliep voor Milan qua rijden erg goed en hij maximaliseerde door naar P5 te rijden. Na deze kwalificatie heeft het team nog wel verbeteringen kunnen doorvoeren samen met de organisatie en verbeterde de situatie, maar de echte topsnelheid was er de gehele dag niet. Race 1 verliep zonder al te veel problemen en kon Milan in de laatste ronden nog profiteren van het gevecht voor hem en doorschuiven naar een solide P4 met zelfs nog de snelste raceronde.

De finale werd een waar spektakel waarbij Milan startend vanaf P4 aan de buitenzijde een positie verloor, maar zich gedurende de eerste ronden al knokkend naar P2 vocht na vele positiewisselingen. Eenmaal op deze positie beland kon Milan door zeer constant en bekeken rijden zelfs nog de snelste raceronden van de wedstrijd neerzetten en snel inlopen op de koploper. Deze was door het zware gevecht alleen al te ver weg om nog bij te halen en werd een uitstekende P2 behaald. Hiermee presteerde Milan vele malen beter dan vooraf bedacht en steeg hij dit weekend uit boven wat het materiaal eigenlijk toeliet.

Milan de Ruit

Door deze goede resultaten heeft Milan zijn leiding in het kampioenschap verstevigd en maakt hij zich op voor de volgende ROK Cup Italy in Franciacorta over enkele weken. De intensieve begeleiding en coaching vanuit het team en met name Alessandro Manetti, zelf meervoudig Europees- en Wereldkampioen karting, werpen nu al zijn vruchten af.

“Ik ben heel blij met mijn podium, zeker als je kijkt naar hoe we in de ochtend waren begonnen", zei Milan de Ruit. "Ik heb goed en slim gereden en de kart was ook heel goed. Hopelijk heb ik volgende keer een betere motor en kan ik weer proberen te winnen”.

Milan wil graag zijn sponsoren, ouders, zusje, opa’s en oma’s, vrienden en familie bedanken hun bijdrage in zijn race-avontuur.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS