Formule 1 • MOTO GP

Nederlandse Pata Yamaha Ten Kate Racing pakt overtuigende pole position in Portimão

Uitgegeven door Fedor Eskes • 28 maart 2026 06:30

Can Öncü heeft vrijdagmiddag pole position behaald in de World Supersport klasse op het Autódromo Internacional do Algarve. De Turkse coureur was veruit het snelst in de Superpole sessie op het Portugese circuit waarmee hij de vijfde WorldSSP pole van zijn carrière heeft behaald. Teamgenoot Yuki Okamoto kwalificeerde zich als 24e.

Pata Yamaha Ten Kate Racing

Onder zonnige en aangename omstandigheden begon vrijdag de tweede ronde van het FIM Supersport World Championship op het Autódromo Internacional do Algarve. Doordat Pata Yamaha Ten Kate Racing recentelijk nog heeft getest op het Portugese circuit hadden Can Öncü en Yuki Okamoto de snelheid meteen te pakken, en konden ze na de vrije training in de ochtend alles op alles zetten in de Superpole sessie die in de middag werd verreden.

Öncü maakte zijn favorietenrol waar en wist een fenomenale 1’42,670 op de klok te zetten waarmee hij zijn eerste pole position van het seizoen opeiste. De Turkse coureur had een ruimte marge van meer dan 0,6 seconde op de rest van het veld en liet zien dat hij en de Yamaha R9 een zeer goede match zijn.

Yuki Okamoto noteerde de 24e rondetijd in deze kwalificatiesessie die nog langdurig werd onderbroken vanwege een groot oliespoor. Hierdoor kon de Japanner zijn positie aan het einde van de sessie niet verder verbeteren.

Pata Yamaha Ten Kate Racing

Can Öncü (P1 – 1’42,670):
"Ik ben erg blij. De eerste ronde van het jaar in Australië was erg moeilijk voor ons; het team en ik hadden niet echt genoeg tijd om elkaar goed te leren kennen. Na dat eerste weekend begon ik echter veel beter te begrijpen wat er nodig was en heb ik mijn aanpak aangepast. Zij hebben mij vorig jaar immers verslagen, dus ik moet naar hen luisteren. Dat heb ik gedaan, mijn rijstijl aangepast en nu voel ik me erg goed op de motor. Daarom kijk ik uit naar de eerste race van morgen. Tijdens de test die we hebben gedaan, heb ik me aangepast aan de werkwijze van het team en nu staan we weer op de eerste plaats, dus dat kan niet beter. Het is nog maar het begin van het seizoen, dus we moeten niet op de zaken vooruitlopen; genieten van het rijden is op dit moment het belangrijkste.”

Pata Yamaha Ten Kate Racing

Yuki Okamoto (P24 – 1’45,125 | +2,455):
“Het was vandaag een beetje moeilijk voor mij. De baanomstandigheden waren anders dan twee weken geleden en we hadden moeite met het gripniveau. Uiteindelijk heb ik een beter begrip gekregen van hoe ik deze baan moet rijden, dus ik verwacht morgen een grote stap te kunnen maken. Ik zal mijn best doen om morgen punten te scoren.”

Kervin Bos – Pata Yamaha Ten Kate Racing teammanager:
“Het was een perfecte kwalificatie met een nieuw polerecord en pole position voor Can. De uitvoering was volgens plan nadat we al wisten dat we snel en constant waren, maar dat er zo’n rondetijd in zat had ik niet verwacht. Hij heeft een geweldige ronde gereden en daarbij is ook zijn verbetering wat betreft het racetempo indrukwekkend, dus aan zijn kant is alles aanwezig voor een goede race morgen."

"De kwalificatie van Yuki verliep ook beter dan in Australië dus ook die opwaartse lijn trekken we door. We kunnen zien dat hij zich ten opzichte van de test verbeterd heeft dus ook hij is er klaar voor om morgen een goede wedstrijd te rijden en richting de punten te gaan. Het team is klaar om te racen onder goede omstandigheden en daar kijken we met z’n allen zeer naar uit.”

Pata Yamaha Ten Kate Racing

Na een warm up sessie in de ochtend gaat de eerste World Supersport race over zeventien ronden op het Autódromo Internacional do Algarve in Portugal zaterdagmiddag om 14:00 uur lokale tijd, 15:00 uur Nederlandse tijd van start.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS