Formule 1 • MOTO GP

Podium Sam Lowes speciaal voor Marc van der Straten op emotionele dag in Donington: "Ik wilde dat podium heel graag voor Marc behalen"

Uitgegeven door Fedor Eskes • 15 juli 2026 12:24

Sam Lowes heeft de nagedachtenis van de onlangs overleden eigenaar van het Elf Marc VDS Racing Team, Marc van der Straten, op de best mogelijke manier geëerd met een emotionele podiumplaats tijdens de WorldSBK-ronde op Donington Park.

Marc VDS Racing Team


Nadat de volledige paddock samenkwam voor een minuut applaus om Marc, die afgelopen weekend overleed, te herdenken, bracht Lowes zijn eigen eerbetoon door als derde te finishen in de Superpole Race.

Met een zwart startnummer als onderdeel van meerdere eerbetonen aan Marc streed Lowes ook in de lange tweede race van de dag om een podiumplaats, voordat hij uiteindelijk als zevende over de finish kwam.

Onder een strakblauwe hemel en in de zon trok Donington Park op zondag veel publiek. Lowes stelde de Britse fans niet teleur door een indrukwekkende derde plaats te behalen in de tien ronden tellende Superpole Race.

Voor de Britse coureur was het de twaalfde podiumplaats uit zijn WorldSBK-carrière, maar zonder twijfel de meest emotionele. Met zijn derde plaats achter Nicolò Bulega en Yari Montella bracht hij een oprecht eerbetoon aan Marc van der Straten.

Dankzij dat resultaat mocht de Brit vanaf de eerste startrij beginnen aan Race 2, die onder warme omstandigheden bij een temperatuur van 25 graden werd verreden.

Zijn tweelingbroer Alex viel hem direct aan in de korte sprint naar de eerste bocht, waardoor de 35-jarige Lowes terugviel naar de vierde plaats. Halverwege de race trok Sam echter aan het langste eind in het onderlinge duel door in de zevende ronde de derde plaats terug te veroveren.

Terwijl hij zich opmaakte voor een nieuwe strijd om het podium in de tweede helft van de race, kreeg Lowes helaas te maken met technische problemen waardoor hij zijn sterke tempo niet kon vasthouden.

Dankzij drie solide races op Donington Park behoudt Lowes de vijfde plaats in het wereldkampioenschap. Na een lange zomerpauze wordt het WorldSBK-seizoen begin september hervat met de negende ronde op Magny-Cours in Frankrijk.

"Ik wilde dat podium heel graag voor Marc behalen", zei Sam Lowes. "We kunnen terugkijken op een positief weekend, zeker gezien hoe moeilijk de aanloop hiernaartoe is geweest. Ik ben ontzettend trots dat ik vanmorgen in de Superpole Race het podium heb gehaald, omdat ik dat heel graag wilde doen ter nagedachtenis aan Marc. Het was bovendien extra bijzonder om voor eigen publiek op het podium te staan. De steun van de Britse fans was opnieuw geweldig en ik vind het fantastisch om op Donington te racen. Het circuit is geweldig en de sfeer is fantastisch."

"Elk jaar dat ik hier terugkom, lijkt de steun alleen maar groter te worden. Het is jammer dat ik in Race 2 niet mee kon blijven doen in de strijd om het podium, omdat we met enkele problemen te maken kregen waardoor ik mijn tempo niet kon vasthouden. Dat is natuurlijk teleurstellend, maar zulke dingen horen nu eenmaal bij de racerij. Het belangrijkste is dat we hier drie goede resultaten hebben behaald en met veel vertrouwen de zomerstop ingaan richting de race in Frankrijk."

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS