Mercedes richt pijlen op 2024-auto: “De ontwikkeling van de huidige auto is zo goed als gestopt”
Uitgegeven door Frank Korsel • 9 augustus 2023 06:07
Mercedes had gehoopt dat hun seizoen beter zou verlopen. Na 2022 ging het team ervan uit dat ze in 2023 weer voor de overwinningen konden strijden, maar niets blijkt minder waar. Het team heeft pas enkele podiumplekken gescoord en mocht nog geen enkele keer het bovenste treetje betreden. Teambaas Toto Wolff geeft de hoop wat betreft de Mercedes W14 op en focust zich vanaf nu op de ontwikkeling van de auto voor volgend jaar.

Al tijdens de wintertest was duidelijk dat de Mercedes W14 niet de snelste auto van het seizoen zou worden. De Mercedes was nog altijd lastig te besturen en kon op kritiek van coureurs Lewis Hamilton en George Russell rekenen. Ook werd het zero sidepods-ontwerp halverwege het seizoen in de prullenbak gegooid, maar ook dat leverde niet veel op.
Toto Wolff ziet het dit jaar niet meer zo zitten en laat in een mid-season review op het YouTube-kanaal van het team laten weten dat Mercedes de aandacht naar 2024 zal verschuiven: “De pijlen zijn gericht op 2024, de ontwikkeling van de huidige auto is namelijk zo goed als gestopt. Ik denk dat dat een goed iets aangezien er nog zo veel is wat we aan de deze auto kunnen optimaliseren, zonder dat daar upgrades voor nodig zijn. We gaan zien of we de sweet-spot nog wat meer kunnen vinden, terwijl we ook meer leren over 2024”, aldus de Oostenrijkse teambaas.
Ben jij al abonnee van ons RaceXpress Youtube-kanaal? En wil je nog meer genieten van heerlijke raceactie van de Formula 1 of auto- en motorsport of karting? Abonneer je dan ook op ons RaceXpress YouTube-kanaal!




