LINE-UP BMW M Motorsport voor GT World Challenge Europe; ook Valentino Rossi weer van de partij!
Uitgegeven door Johan van de Kerkhof • 1 maart 2026 12:44

BMW M Motorsport gaat in 2026 met een topbezetting de strijd aan in de GT World Challenge Europe powered by AWS. De regerend kampioenen Kelvin van der Linde en Charles Weerts komen opnieuw in actie voor Team WRT. Het duo, dat vorig seizoen zowel de algemene titel als de Sprint Cup won, bestuurt opnieuw de #32 BMW M4 GT3 EVO, net als in 2025. ROWE Racing strijdt in de Endurance Cup met twee BMW M4 GT3 EVO’s en zes BMW M-fabriekscoureurs, terwijl Valentino Rossi alle tien wedstrijden van het seizoen rijdt voor Team WRT.

Rossi, die de afgelopen drie jaar bij zijn thuisraces in Misano telkens als gaststarter zegevierde, deelt de #46 BMW M4 GT3 EVO in zowel de Sprint Cup als de Endurance Cup in de Pro-klasse met Max Hesse (GER). Tijdens de vijf enduranceraces voegt Dan Harper (GBR) zich bij het Italiaans-Duitse duo. BMW M Motorsport-nieuwkomer Jordan Pepper (RSA) ondersteunt Van der Linde en Weerts tijdens de enduranceraces in de #32.

In de sprintraces rijdt Pepper met de #31 BMW M4 GT3 EVO. Samen met Amaury Cordeel komt hij uit in de Pro Cup op Brands Hatch, Misano, Magny-Cours ,Zandvoort en Barcelona. Daarmee beschikt Team WRT over een indrukwekkende line-up in zijn missie om de titels te verdedigen. Het Belgische team won in 2025 zowel het teamklassement in de Sprint Cup als het algemene kampioenschap.

ROWE Racing zet eveneens zwaar in op de Endurance Cup met twee auto’s en zes BMW M-fabriekscoureurs. Augusto Farfus, Raffaele en Jake Dennis (GBR) rijden in de Pro Cup voor het team uit St. Ingbert. Farfus en Marciello wonnen vorig seizoen de drie-uursrace op de Nürburgring en stonden op het podium bij de seizoensfinale in Barcelona. De #98 BMW M4 GT3 EVO verschijnt in een opvallend wit-rood-zwart design, eerder al te zien tijdens de FIA GT World Cup 2025 in Macau (CHN). Jens Klingmann. Ugo de Wilde en Tim Tramnitz komen in actie met de #998 BMW M4 GT3 EVO in de Gold Cup.
In andere klassen brengen Century Motorsport en Team WRT elk nog een BMW M4 GT3 EVO aan de start in de Endurance Cup, terwijl Paradine Competition twee auto’s inzet. In de sprintraces komen KPX Motorsport, Paradine Competition en Team WRT elk met een BMW M4 GT3 EVO uit.
Reacties uit het team
Andreas Roos (Hoofd BMW M Motorsport):
“De afgelopen jaren hebben we veel successen gevierd in de GT World Challenge Europe. Daarom beginnen we het seizoen 2026 met veel vertrouwen en enthousiasme. Kelvin van der Linde en Charles Weerts starten als regerend kampioenen. Met Team WRT en ROWE Racing beschikken we over twee uitstekende teams en in totaal twaalf BMW M-fabriekscoureurs in de Pro- en Gold Cup. Daarmee hebben we een ideale line-up om opnieuw voor titels te strijden in de sprintraces, de Endurance Cup en het algemeen klassement. We kijken enorm uit naar de seizoensopener op Paul Ricard.”

Charles Weerts (#32 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT):
“Ik ben heel blij dat ik opnieuw samen met Kelvin mag rijden en dat Jordan ons team komt versterken. Mijn motivatie om opnieuw in dit steeds sterker wordende kampioenschap uit te komen is enorm. We dragen misschien niet het startnummer één, maar we zullen alles geven om onze titels in de Sprint Cup en het algemeen klassement te verdedigen en om samen met Kelvin en Jordan de Endurance Cup aan te vallen.”

Valentino Rossi (#46 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT):
“Ik ben echt heel blij dat ik dit jaar in de GT World Challenge Europe mag rijden. Ik hou van dit kampioenschap vanwege de vele duels. Het was in 2022 het eerste kampioenschap waarin ik in vierwielers actief was. Ik kan niet wachten tot het seizoen begint.”
Raffaele Marciello (#98 BMW M4 GT3 EVO, ROWE Racing):
“Ik ben erg blij om opnieuw met ROWE Racing te rijden. Vorig jaar hadden we een sterk seizoen met winst op de Nürburgring, een podium in Barcelona en ook de zege in de 24 uur van de Nürburgring. Ik ben ervan overtuigd dat we een sterk pakket hebben en mee kunnen strijden om het kampioenschap.”

Jens Klingmann (#998 BMW M4 GT3 EVO, ROWE Racing):
“De GT World Challenge Europe is een van de sterkste GT-kampioenschappen ter wereld. Na twee geweldige jaren bij Team WRT kijk ik ernaar uit om bij ROWE Racing aan de slag te gaan. Met mijn jonge en snelle teamgenoten Ugo en Tim hebben we een sterke bezetting. Met mijn ervaring hoop ik ook een mentorrol te kunnen vervullen.”
Sprint Cup
#31 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT
Amaury Cordeel
Jordan Pepper
#32 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT
Kelvin van der Linde
Charles Weerts

#46 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT
Max Hesse
Valentino Rossi
Endurance Cup
#32 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT
Jordan Pepper
Kelvin van der Linde
Charles Weerts

#46 BMW M4 GT3 EVO, Team WRT
Dan Harper
Max Hesse
Valentino Rossi

#98 BMW M4 GT3 EVO, ROWE Racing
Jake Dennis
Augusto Farfus
Raffaele Marciello
#998 BMW M4 GT3 EVO, ROWE Racing
Ugo de Wilde
Jens Klingmann
Tim Tramnitz




