Dyllan Hummel start seizoen met perfecte score in Rotax Max Senior! "Beter dan dit kan niet"
Uitgegeven door Bas Kaligis • 6 april 2025 06:35
Met drie overwinningen op rij maakte Dyllan Hummel een droomstart in het Kart4Fun-kampioenschap. De zeventienjarige karter uit Wijster liet op circuit De Landsard in Eindhoven niets heel van de concurrentie in de Rotax Max Senioren-klasse. Dyllan, die uitkomt voor het team van Kart Shop Drenthe, begon met de poleposition en sloot af met winst in alle drie de races.

"Beter dan dit kan niet", jubelde Dyllan na zijn triomftocht. De Drent liet tijdens een sterke kwalificatie al meteen zien wie er de snelste was op de Brabantse piste door overtuigend de poleposition te claimen. "En in de eerste race had ik ook gewoon echt een topstart", blikte Dyllan terug.
Toch verliep die eerste race niet volledig vlekkeloos. "Ik was wel iets te veel met de rijders achter me bezig. Dus dat hield me wel een beetje op. En ja, ik ben wel zonder te verdedigen alsnog eerste geworden. In race twee had ik de tip gekregen dat ik minder met de rijders achter me bezig moest zijn. En toen ben ik bijna vier seconden weggereden van de rest van het veld", verklaarde Dyllan.
In de derde en laatste race merkte hij dat zijn banden wat minder werden, maar dat weerhield de getalenteerde karter niet van zijn derde zege op rij. "Ik had op een gegeven moment wel een beetje moeite met de bandjes. Ik was ook weer een beetje bezig met de rijders achter me. Dat had ik ook niet moeten doen natuurlijk. Maar ik ben wel gewoon eerste geworden", zei hij triomfantelijk.
Achter dat succes staat teambaas Peter Pothof, die met zijn expertise en toewijding een cruciale rol speelt in Dyllans ontwikkeling. Peter Pothof is eigenaar van Kartshop Drenthe, een officieel servicepunt voor Rotax Max, en teameigenaar van KSD Racing. "Ik krijg veel hulp van Peter, met mentale steun en in de wedstrijden. En hij staat eigenlijk altijd aan de baan klaar", vertelde Dyllan. "Toen we bij Peter in het team kwamen, ging het gelijk heel goed. Hij geeft me tips, tricks en training. Daardoor ben ik steeds harder vooruitgegaan."
Vorig jaar reed Dyllan zijn eerste seizoen in de Seniorenklasse. Die ervaring betaalt zich nu uit. "Vorig jaar heb ik best wel veel gereden: een paar NXT-wedstrijden, Kart4Fun, het NK van Chrono", blikte hij terug. Hoogtepunten bleven niet uit. "Ik vond vorig jaar de Kart4Fun hier wel leuk. Die ging ook wel goed. Ik werd toen derde. Dat was mijn eerste keer dat ik op het podium stond bij de Kart4Fun."
Die podiumplaats van vorig jaar heeft hij nu dus overtroffen met een perfect weekeinde in Eindhoven. "Het was wel echt heel fijn. Alles gewonnen. Dit was wel één van mijn beste weekenden", zei Dyllan, die in het examenjaar zit van zijn kaderopleiding.
Hij begon op tienjarige leeftijd met karten. "De eerste keer was toen ik tien was. Dat was op de baan in Vledderveen. Ik reed daarin mijn eerste kartje, een Minimax. Het leukste was lekker snel door de bochten rijden", herinnerde hij zich.

Dat hij nu vooraan meedoet in het Kart4Fun-kampioenschap, bevestigt zijn talent en toewijding. Dyllan: "Ik heb een mooie seizoensstart gehad. Ik zit er vooraanbij en vecht voor de overwinning mee!"
Dyllan bedankt: Peter en zijn moeder, Fred, Jamie, Joep, zijn vader en alle jongens van het team.
Dyllan Hummel wordt in zijn raceactiviteiten ondersteund door: Kartshop Drenthe, Stylisious en hwflowers.
Peter Pothof is in zijn nopjes met de successen van zijn kartteam KSD. “Ik heb drie jaar geleden de stap gemaakt om mijn eigen kartteam te beginnen: KSD. Ik wilde graag een zegelpunt van Rotax Max worden en dat vertrouwen werd onlangs bezegeld door Kombikart. We hebben flink geïnvesteerd en dat betaalt zich nu terug.”
Peter Pothof is met KSD nu officieel Rotax Service Centre. Peter legt uit: “We beginnen net, we hebben een testbank gekocht en we zijn officieel zegelpunt van Rotax Max geworden. Ik probeer voor alle 11 coureurs het beste eruit te halen.”
“Er is 1 filosofie in het team, namelijk het betaalbaar houden van de kartsport. In het verleden zijn wij ook geholpen door enkele hele betrokken en fijne mensen en nu is het tijd om voor anderen wat terug te doen. Uiteraard doen we zelf de motoren, maar ook onderhoud aan OTK karts, stalling en transport naar de kartbanen.”
De successen voor KSD zijn ook erg positief! “Dat Dyllan wint is tof. Ook Kai ging goed, hij komt terug van een blessure, maar ook alle andere jongens in het team maken progressie. Bij de NXT in Emmen gingen we lekker met het podium van Dominick. Dat we podiums halen en winnen is mooi, zo kunnen we lekker doorbouwen.”
“We zitten in Wijster-Drenthe. In het noorden zijn we het enige zegelpunt. Mensen zijn altijd welkom , advies, en eventueel onderdelen. We hebben alles op Rotax Max-gebied. We hebben een eigen testbank, flowbank en richtbank. We staan iedereen graag te woord en we zijn altijd te vinden op de kartbaan”, aldus Peter Pothof over zijn raceactiviteiten.
Contactgegevens Peter Pothof
Kart Shop Drenthe (KSD) in Wijster
Mobiel: 06-20444895