Alpine werkt achter de schermen aan nieuwe upgrades voor Miami "Veelbelovende resultaten"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 18 april 2026 10:20
Alpine heeft tijdens de F1-pauze gebruikgemaakt van een filmdag op Silverstone Circuit om nieuwe aerodynamische updates te testen. Franco Colapinto kreeg daarbij de kans om de ontwikkelingen op de baan te verifiëren.

Het team uit Enstone is bezig aan een sterke seizoensstart en staat na drie races vijfde in het constructeurskampioenschap, zelfs voor Red Bull Racing. De strijd in het middenveld is echter bijzonder spannend, met Haas dat slechts twee punten voorsprong heeft. Alpine wil die lijn doortrekken richting Miami en ziet nog groeipotentieel in de auto. Volgens berichten leverden tests in de windtunnel, CFD en simulator ‘veelbelovende’ resultaten op, die nu op het circuit zijn bevestigd.
Tijdens de filmdag reed Colapinto de maximaal toegestane 200 kilometer om de upgrades in realistische omstandigheden te testen. Het team wilde daarmee controleren of de simulaties overeenkomen met de praktijk, voordat de nieuwe onderdelen tijdens een raceweekend worden ingezet. Daarnaast werd de sessie gebruikt om verder te werken aan het begrijpen van de krachtbron van Mercedes. Sinds Alpine afscheid nam van het eigen Renault-motorprogramma, rijdt het team in 2026 met Mercedes-power units, een nieuwe situatie die nog volop wordt geanalyseerd.

Voor Colapinto was de test bovendien een belangrijk leermoment. De Argentijn heeft tot nu toe één punt gescoord en staat daarmee nog in de schaduw van teamgenoot Pierre Gasly, die verantwoordelijk is voor het grootste deel van de punten van het team.
Met de upgrades hoopt Alpine niet alleen de prestaties van de auto te verbeteren, maar ook Colapinto een stap vooruit te laten zetten. In Miami moet blijken of het team erin slaagt de aansluiting met de top van het middenveld te behouden, en mogelijk zelfs verder uit te bouwen.




