Ex-Red Bull-directeur Wheatley voelt zich fijner bij Sauber: “De drive om te verbeteren is inspirerend”
Uitgegeven door Frank Korsel • 12 april 2025 15:03
Jonathan Wheatley, voormalig sportief directeur van Red Bull Racing, heeft zich inmiddels gesetteld bij zijn nieuwe werkgever: Sauber. De Brit is daar sinds kort teambaas en dat bevalt hem goed. De overstap van een topteam naar een team in opbouw brengt grote veranderingen met zich mee, maar Wheatley voelt zich er thuis.
Tijdens de persconferentie in Bahrein vertelde Wheatley over zijn eerste weken als teambaas van het Zwitserse team. “Ik ben iets later in het seizoen ingestapt dan gebruikelijk, dus had weinig tijd om me volledig onder te dompelen. Maar ik leer elke dag bij”, lacht de Brit.
Sauber is momenteel terug te vinden in de staart van het veld, met slechts zes punten op de teller. Dat is in schril contrast met de taferelen die hij gewend is. De afgelopen seizoen stonden bij Red Bull vooral in het teken van dominantie, maar niets van dat is bij het team van Sauber aan de orde. Toch heerst er volgens Wheatley een unieke sfeer binnen het Zwitserse team: “De energie, de openheid en de drive om te verbeteren zijn inspirerend. Het is echt een mensenbedrijf.”
Hij voegde toe dat hij de tripleheader gebruikt om het team beter te leren kennen: “Je leert het meeste van hoe een team omgaat met schade, stress en prestaties in drie raceweekenden achter elkaar. Ik schrijf veel op en trek nog geen conclusies.”