George Russell pakt winst in Brazilië na sterke sprintrace Max Verstappen finisht op P4 + UITSLAG
Uitgegeven door Mitchell Koolen • 12 november 2022 21:05
George Russell heeft op ijzersterke wijze de sprintrace in Brazilië gewonnen. Hij hield Carlos Sainz en Lewis Hamilton achter zich. Max Verstappen eindigde de wedstrijd op een zwaarbevochten vierde positie. Sergio Perez kwam als vijfde over de finish.
Na de start van de sprintrace kon Haas-coureur Kevin Magnussen de leiding vasthouden. George Russell leek druk te kunnen zetten op Verstappen na de tweede ronde. Door de schermutselingen kon de Haas-coureur voorlopig genieten van de leiding. Achter het trio reed Carlos Sainz die een plekje was opgeschoven. Ook Lewis Hamilton kon opstomen en nam P6 over. In de derde ronde kwamen de banden van Verstappen tot leven en haalde hij de Haas voor hem in. Ook Russell ging voorbij aan de Deen.
Verstappen reed na zes ronden aan de leiding op net geen seconde voorsprong van Russell. Achter de Mercedes reed Carlos Sainz die een halve seconde voorsprong had op de jagende Lewis Hamilton. Magnussen was inmiddels teruggezakt naar P5.
Sebastian Vettel leek in de tiende ronde ontketend en klom op van P12 naar P10 na een flinke strijd met teamgenoot Lance Stroll. De Duitser in de Aston Martin reed achter Pierre Gasly en kon gaan denken aan een aanval halverwege de race.
Alex Albon viel in de dertiende ronde uit en dit zorgde voor een kortstondige gele vlag. Hierdoor moest Russell zijn aanval op Verstappen tijdelijk staken, dit terwijl Verstappen een probleem te meldde. De Brit kon met het sein groen weer op snelheid komen en Verstappen passeren in de vijftiende ronde. Achter de Limburger reed Carlos Sainz, die nog steeds werd opgejaagd door Lewis Hamilton. De zevenvoudig wereldkampioen had op zijn beurt Sergio Perez achter zich.
Max Verstappen kon nog niet profiteren van zijn medium band, de Nederlander werd ingehaald door Carlos Sainz en Lewis Hamilton. Met zichtbare schade viel de Nederlander terug tot P4 voor Sergio Perez.
Mercedes coureur George Russell won uiteindelijk de Sprintrace voor Carlos Sainz en teamgenoot Lewis Hamilton. Max Verstappen kwam over de finish voor Sergio Perez.
Uitslag sprintrace Brazilië:
POS DRIVER TIME
1 George Russell Mercedes 24 Laps
2 Carlos Sainz Ferrari + 3.995s
3 Lewis Hamilton Mercedes + 4.492s
4 Max Verstappen Red Bull + 10.494s
5 Sergio Perez Red Bull + 11.855s
6 Charles Leclerc Ferrari + 13.133s
7 Lando Norris McLaren + 25.624s
8 Kevin Magnussen Haas + 28.768s
9 Sebastian Vettel Aston Martin + 30.218s
10 Pierre Gasly AlphaTauri + 34.170s
11 Daniel Ricciardo McLaren + 39.395s
12 Mick Schumacher Haas + 41.159s
13 Zhou Guanyu Alfa Romeo + 41.763s
14 Valtteri Bottas Alfa Romeo + 42.338s
15 Fernando Alonso Alpine + 48.985s
16 Yuki Tsunoda AlphaTauri + 50.306s
17 Lance Stroll Aston Martin +. 50.700s
18 Esteban Ocon Alpine + 51.756s
19 Nicholas Latifi Williams + 76.850s
20 Alex Albon Williams DNF




