Formule 1

Jolyon Palmer ziet mogelijk vertrek van Carlos Sainz bij Williams: "Dit is niet waarvoor hij kwam"

Uitgegeven door Celine Boerboom • 3 juli 2026 15:00

Voormalig Formule 1-coureur Jolyon Palmer denkt dat Carlos Sainz serieus kan gaan nadenken over een vertrek bij Williams als het team er niet snel in slaagt om de prestaties te verbeteren. Volgens de Brit houdt de Spanjaard de coureursmarkt inmiddels ongetwijfeld nauwlettend in de gaten, nu Williams ook in 2026 achterblijft bij de verwachtingen.

carlos sainz

Williams had gehoopt dat de nieuwe technische reglementen van dit seizoen de perfecte kans zouden bieden om een stap naar voren te zetten. De renstal uit Grove investeerde veel tijd en middelen in het 2026-project en haalde bovendien racewinnaar Sainz binnen om de ambities kracht bij te zetten. Vooralsnog blijft het succes echter uit.

Sainz, die vier Grands Prix op zijn naam heeft staan en de afgelopen jaren voor Ferrari regelmatig voor podiumplaatsen en overwinningen vocht, moet zich nu tevredenstellen met gevechten in de achterhoede van het middenveld. Volgens Palmer is dat niet de toekomst die de Spanjaard voor ogen had. "Ik denk dat Carlos goed in de gaten houdt wat er vooraan in het veld gebeurt en hoe de coureursmarkt zich ontwikkelt", vertelde Palmer. "Dit is niet waarvoor hij heeft getekend." De voormalig Renault-coureur spaart Williams daarbij niet. "Williams is tot nu toe ongelooflijk teleurstellend geweest. Ze hebben dezelfde motor als Mercedes. McLaren heeft grote stappen gezet. Alpine is de sterkste ploeg van het middenveld. En dan heb je Williams, dat zoveel middelen in dit seizoen heeft gestoken, maar ondertussen achteraan blijft bungelen."

Volgens Palmer moet de huidige situatie bijzonder frustrerend zijn voor een coureur met de staat van dienst van Sainz. "Het is een enorme teleurstelling geweest. Carlos heeft niet getekend voor de positie waarin hij zich nu bevindt. Zelfs toen hij in China punten pakte met een geweldige race, was hij nog teleurgesteld omdat hij niet wil vechten om de negende plaats." Palmer wijst erop dat Sainz gewend is om voor overwinningen te strijden. "Dit is een coureur die races heeft gewonnen en die er alles aan zal doen om weer in een auto terecht te komen waarmee hij voor overwinningen kan vechten. Daar ben ik van overtuigd."

Mocht Sainz over prestatieclausules beschikken die hem de mogelijkheid geven om te vertrekken, dan sluit Palmer een overstap naar een competitiever team absoluut niet uit. "Als er ontsnappingsclausules in zijn contract staan en er doet zich een kans voor bij een sterker team, dan zou het me totaal niet verbazen als hij besluit te vertrekken."

De opmerkingen van Palmer onderstrepen de druk die momenteel op Williams rust. Waar het team had gehoopt mee te kunnen doen in de strijd in het middenveld, is het voorlopig veroordeeld tot gevechten aan de achterkant van het veld. Dat maakt het steeds lastiger om een coureur als Sainz ervan te overtuigen dat het project op de lange termijn de moeite waard blijft. Voor Williams is de opdracht dan ook duidelijk: snel progressie boeken. Want hoe langer de prestaties uitblijven, hoe groter de kans dat een coureur met de kwaliteiten en ambities van Carlos Sainz verder gaat kijken.

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS