Formule 1

Max in 'horrorshow' - Toto Wolff noemt Red Bull van Verstappen 'vreselijk om te rijden'

Uitgegeven door Bas Kaligis • 19 maart 2026 05:33

Mercedes-teambaas Toto Wolff stelt dat viervoudig wereldkampioen F1 Max Verstappen zich in een 'horrorshow' bevindt bij Red Bull Racing. De RB22 oogt volgens de Oostenrijker 'vreselijk om te rijden' in de openingsfase van seizoen F1 2026.

Max Verstappen Red Bull Racing F1

Mercedes is het dominante team na de eerste twee Grands Prix. George Russell won de openingsrace in Melbourne, waarna teamgenoot Kimi Antonelli in Shanghai zijn eerste Formule 1-zege pakte.

Verstappen kende een rampzalige start. In Australië noteerde hij geen tijd in de kwalificatie na een crash in Q1, maar reed hij op zondag nog naar de zesde plaats. In China kwalificeerde hij zich een volle seconde achter de Mercedes van Antonelli en viel hij vervolgens uit door een probleem met de koeling van het ERS — de eerste uitvalbeurt van de Nederlander sinds de Grand Prix van Oostenrijk vorig jaar.

Verstappen is uitgesproken kritisch over het nieuwe reglement en noemde de regels in Shanghai opnieuw "fundamenteel gebrekkig". Wolff vindt die kritiek vooral autogebonden.

"Als je de onboard van de kwalificatie bekijkt, is die auto gewoon vreselijk om te rijden. Maar bij veel andere teams zie je dat niet", aldus Wolff na de race in Shanghai. "Het is meer een auto gerelateerd probleem dat het grotere probleem uitvergroot. Want zelfs Max zou zeggen dat de strijd vooraan interessante racing was."

Verstappen waarschuwde de FIA de klachten van de coureurs niet te negeren. "Ik hoop niet dat ze zo denken, want uiteindelijk gaat het de sport kapotmaken. Het is ook politiek. Sommige teams voelen dat ze nu het voordeel hebben en willen dat natuurlijk gebruiken. Terecht. Maar als je naar de sport als geheel kijkt, is het gewoon niet goed", besloot Verstappen.

Gelukkig kan Max Verstappen zich komend weekend uitleven in een Mercedes (ZIE VIDEO)

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS