Formule 1

Nico Rosberg ziet Lewis Hamilton niet op het niveau om zijn achtste wereldtitel te pakken

Uitgegeven door Celine Boerboom • 2 juni 2026 18:45

Nico Rosberg gelooft dat Lewis Hamilton nog niet op het niveau zit dat nodig is om een recordbrekende achtste wereldtitel te veroveren. Toch spreekt de voormalig wereldkampioen ook vol bewondering over de indrukwekkende carrière en lange houdbaarheid van zijn voormalige teamgenoot.

Lewis Hamilton

Hamilton beleefde in Canada zijn beste weekend sinds zijn overstap naar Ferrari. Met een tweede plaats achter Kimi Antonelli pakte de Brit zijn tweede podium van het seizoen en verkleinde hij het gat naar teamgenoot Charles Leclerc tot slechts drie punten.

Met Monaco voor de deur wordt Ferrari door veel kenners gezien als een van de favorieten. Toch denkt Rosberg niet dat Hamilton momenteel een serieuze kandidaat is voor de wereldtitel. “Ja, natuurlijk zou ik hem graag een achtste titel zien winnen. Dat zou hij verdienen.” De Duitser ziet positieve ontwikkelingen bij Ferrari en verwacht zelfs dat Hamilton dit seizoen nog een race kan winnen. “Ik denk dat hij dit jaar zeker nog een Grand Prix gaat winnen.”

Voor een kampioenschap ziet Rosberg echter nog te veel obstakels. “Maar voor de titel is de auto niet goed genoeg en zijn niveau is op dit moment ook nog niet helemaal waar het moet zijn.” Toch sluit hij verdere progressie niet uit. “Hopelijk kan hij zich gedurende het seizoen nog verder verbeteren.” Rosberg weet als geen ander hoe moeilijk de situatie voor Hamilton momenteel is. De twee vochten jarenlang verbitterde gevechten uit bij Mercedes, met als hoogtepunt hun titelstrijd in 2016.

Volgens Rosberg mag niet onderschat worden hoe lastig Hamiltons eerste periode bij Ferrari is geweest. “Ook al verdienen de besten in de Formule 1 vijftig miljoen dollar per jaar, de moeilijkheden zijn nog steeds echt.” De Duitser denkt dat Hamilton zijn eerste Ferrari-seizoen als bijzonder zwaar heeft ervaren. “Als je hem zou vragen hoe verschrikkelijk vorig jaar was op een schaal van één tot tien, dan zou hij waarschijnlijk een tien geven.”

De overstap naar een nieuw team bracht volgens Rosberg enorme druk met zich mee. “Je komt bij een nieuw team terecht, heel Italië begint zich langzaam tegen je te keren omdat je niet levert, en je jongere teamgenoot verslaat je.” Dat is volgens hem een situatie waar weinig coureurs mee om kunnen gaan. “Dat is een verschrikkelijke positie om in te zitten.” Ondanks die kritiek blijft Rosberg diep onder de indruk van Hamiltons carrière.

De Duitser stopte zelf al bijna tien jaar geleden met racen, terwijl Hamilton nog altijd op het hoogste niveau actief is. “Ik ben verbaasd dat hij nog steeds rijdt.” Rosberg noemt zijn voormalige rivaal zelfs een uitzonderlijk talent. “Hij is een genie.” Vooral de stabiliteit waarmee Hamilton al jaren presteert maakt indruk. “Het is ongelooflijk hoe hij zijn leven zo stabiel heeft opgebouwd dat hij dit niveau zo lang heeft kunnen vasthouden.”

Ook prijst hij de manier waarop Hamilton grote controverses heeft weten te vermijden. “Geen schandalen en zo lang op hoog niveau presteren, dat is bijzonder.” Tegelijkertijd beseft Rosberg dat Hamilton voor een enorme uitdaging staat bij Ferrari. “Hij heeft opnieuw een gigantische uitdaging aangenomen.” Daarbij wijst hij vooral naar Leclerc.

Volgens Rosberg bevindt de Monegask zich momenteel op het hoogtepunt van zijn carrière. “Charles zit op de piek van zijn kunnen.” Dat maakt de interne strijd bij Ferrari volgens hem bijzonder zwaar. “Hij is een van de beste coureurs van deze generatie, dus dat wordt ontzettend moeilijk.”

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS