Formule 1

Oliver Bearman haalt vertrouwen uit prestaties van Kimi Antonelli en Isack Hadjar: "Zodra ik een auto krijg waarmee je races kunt winnen..."

Uitgegeven door Celine Boerboom • 4 augustus 2026 12:50

Oliver Bearman is ervan overtuigd dat hij in de toekomst races in de Formule 1 kan winnen. De Haas-coureur put daarbij veel vertrouwen uit de prestaties van voormalig Formule 2-rivalen Kimi Antonelli en Isack Hadjar, die dit seizoen vooraan meestrijden. Volgens de Brit bewijzen hun successen dat ook hij over het benodigde talent beschikt, mits hij over het juiste materiaal beschikt.

oliver bearman

Haas begon het seizoen nog competitief en leek regelmatig mee te kunnen doen om de top vijf, maar verloor gedurende het jaar terrein in de ontwikkelingsstrijd. Bearman staat momenteel dertiende in het wereldkampioenschap met achttien punten, terwijl teamgenoot Esteban Ocon slechts drie punten verzamelde. Haas bezet daardoor de zevende plaats bij de constructeurs.

Antonelli en Hadjar, twee coureurs tegen wie Bearman jarenlang streed in de opstapklassen, doen het ondertussen uitstekend. Antonelli voert het kampioenschap aan, terwijl Hadjar momenteel achtste staat. Bearman legde uit dat hij juist daar veel vertrouwen uit haalt. "Dat geeft me enorm veel vertrouwen en is waarschijnlijk ook de reden waarom ik 's nachts goed kan slapen."

Volgens de Brit laten de prestaties van zijn voormalige concurrenten zien dat hij zelf ook over het benodigde niveau beschikt. "Als je ziet hoe Kimi en ook Isack presteren in auto's die snel genoeg zijn om vooraan mee te doen, dan bevestigt dat voor mij dat ik heb wat ervoor nodig is."

Bearman wijst erop dat hij zich in de juniorklassen altijd goed met hen heeft kunnen meten. "Ik heb mijn hele juniorcarrière tegen deze jongens geracet en ik heb me altijd goed met hen kunnen meten." Daarom twijfelt hij niet aan zijn eigen toekomst. "Dat vertelt mij dat het slechts een kwestie van tijd is. Ik heb geen haast, maar zodra ik een auto krijg waarmee je races kunt winnen, dan ga ik races winnen."

Hoewel Bearman al indruk maakte met zijn puntenfinish tijdens zijn Formule 1-debuut voor Ferrari in 2024 en zich dit seizoen regelmatig sterker toonde dan teamgenoot Esteban Ocon, beseft hij dat zijn huidige auto zijn resultaten beperkt. Voor de rest van het seizoen richt hij zich daarom vooral op zijn eigen ontwikkeling. "Voor mij draait het nu puur om mijn eigen prestaties. Ik heb geen invloed op hoe snel de concurrentie is en eerlijk gezegd hebben wij ook niet altijd controle over hoe competitief onze eigen auto op een bepaald moment is."

Lees hier meer over de Formule 1!

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS