Oscar Piastri nipt afgetroefd door Lando Norris: "Ik heb een klein beetje laten liggen, maar..."
Uitgegeven door Frank Korsel • 15 maart 2025 07:29
Oscar Piastri greep tijdens de kwalificatie voor zijn thuisrace in Melbourne net naast de pole position. De jonge Australiër pakte de tweede startpositie voor de Grand Prix van Australië, achter zijn teamgenoot Lando Norris. McLaren domineerde de kwalificatie en staat met een 1-2 op de grid. Ondanks dat Piastri had gehoopt op P1, is hij tevreden met het resultaat.
Piastri kwam minder dan een tiende van een seconde tekort op de tijd van zijn teamgenoot Norris, maar kon tevreden terugkijken op zijn prestaties. Max Verstappen moest namelijk bijna vier tienden toegeven en start als derde: "Het is geweldig om het seizoen vanaf de eerste rij te mogen starten", meent Piastri na afloop van de sessie. "Ik ben tevreden met mijn kwalificatie, al was het in Q3 net niet genoeg."
"Misschien heb ik nog een klein beetje laten liggen, maar ik ben gewoon blij om op de eerste rij te staan en zo het seizoen goed te beginnen."
De vraag is nu of McLaren het voordeel in de race kan vasthouden. De snelheid over één ronde was indrukwekkend, maar in de racesimulaties zien ook andere teams er sterk uit. Met de voorspelde regen kan alles gebeuren. De Grand Prix van Australië start zondag om 5.00 uur Nederlandse tijd.