Oscar Piastri ziet eindelijk omslagpunt: "Ik begin eindelijk te begrijpen hoe deze auto gereden wil worden"
Uitgegeven door Celine Boerboom • 1 augustus 2026 08:01
Oscar Piastri denkt dat hij in de laatste races voor de zomerstop een belangrijke stap heeft gezet in zijn aanpassing aan de nieuwe generatie Formule 1-auto's. De McLaren-coureur erkent dat hij moeite had om zich aan te passen aan de ingrijpend gewijzigde 2026-reglementen, maar heeft inmiddels beter door hoe hij het maximale uit de MCL40 kan halen.

Voor Piastri verliep de eerste seizoenshelft moeizaam. De Australiër gaat de zomerstop in met 92 punten en stond sinds de Grand Prix van Miami niet meer op het podium. Daarnaast moest hij het de laatste maanden regelmatig afleggen tegen teamgenoot Lando Norris, die hem in zeven van de laatste acht kwalificaties wist te verslaan.
Volgens Piastri komt dat mede doordat de nieuwe generatie Formule 1-auto's een compleet andere rijstijl verlangt. "We moeten zoveel nieuwe dingen ontdekken en nieuwe manieren vinden om zowel uit de auto als uit onszelf prestaties te halen." De Australiër geeft toe dat hij aanvankelijk te veel terugviel op zijn vertrouwde aanpak. "Het is heel makkelijk om in je normale ritme te blijven en de dingen te doen die je altijd hebt gedaan. Maar bij deze auto's werkt dat niet altijd. Barcelona was daar een goed voorbeeld van."
Tijdens het raceweekend in Oostenrijk besloot Piastri zijn aanpak bewust te veranderen. "In Oostenrijk voelde ik dat ik mezelf meer moest uitdagen, nieuwe dingen moest proberen en de auto op een iets andere manier moest rijden." Volgens de McLaren-coureur vraagt iedere auto om een eigen benadering, maar heeft hij de afgelopen races steeds beter leren begrijpen wat de MCL40 nodig heeft. "Ik heb in de laatste races voor de zomerstop steeds meer ontdekt over hoe deze auto gereden wil worden, hoe hij werkt en hoe je er echt snel mee kunt zijn. Dat is niet altijd de meest voor de hand liggende of natuurlijke manier."
Piastri benadrukt dat de nieuwe technische reglementen veel ingrijpender zijn dan eerdere wijzigingen in de Formule 1. "Dit reglement is op zoveel vlakken anders. Bij eerdere reglementswijzigingen veranderde vooral de hoeveelheid downforce of de manier waarop die werd gegenereerd." Volgens hem gaat de verandering dit keer veel verder. "Deze reglementswijziging heeft er in zekere zin voor gezorgd dat je een raceauto fundamenteel anders moet besturen."
De Australiër spreekt dan ook van een complete reset. "Het is voor ons allemaal, en ook voor mij persoonlijk, een enorme reset geweest. Ik heb mijn aanpak op verschillende punten moeten veranderen en zaken op een andere manier moeten benaderen." Piastri hoopt dat die nieuwe inzichten hem in de tweede seizoenshelft weer dichter bij de top kunnen brengen en hem helpen om de strijd met teamgenoot Norris en de concurrentie weer aan te gaan.
Lees hier meer over de Formule 1!





Reacties (0)
Wees de eerste die reageert.