Formule 1

Sky Sports F1 - Oscar Piastri snapt er niets van: “Zes tienden verlies in laatste sector”

Uitgegeven door Frank Korsel • 13 maart 2026 18:32

Oscar Piastri eindigde als vijfde in de sprintkwalificatie. De Australiër verloor verrassend veel tijd in de laatste sector. De McLaren-coureur gaf in sector drie maar liefst zes tienden toe op Mercedes, wat het verschil verklaart.

Oscar Piastri McLaren

Piastri voelde zich redelijk in de auto. De stap van mediums naar softs in de sprintkwalificatie was groot qua grip, maar Mercedes blijft buiten bereik voor McLaren. Het gat is imposant te noemen.

"Het was redelijk. De stap in grip van de medium naar de soft was behoorlijk groot maar het gat naar Mercedes was behoorlijk indrukwekkend, dus wat dingen om aan te werken", deelde Piastri na de sprintkwalificatie in gesprek met Sky Sports F1.

"De auto voelde goed. Het was een degelijke ronde en ik denk niet dat er te veel over was. In de eerste sector leken we goed, maar zes tienden verlies in de laatste sector is indrukwekkend."

 

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS