Sam Looijenstein ook in Monza naar het podium
Uitgegeven door Casper Bekking • 28 september 2010 13:43
MONZA - Met de derde plaats in de kwalificatie en een vierde en een tweede plaats in de races had de net zestienjarige Sam Looijenstein een fantastisch Formule Renault 2.0-weekeinde in Italië. Het was de derde podiumplaats op rij voor de jonge Wassenaarse coureur, na eerdere successen in Hockenheim en Magny Cours. Op Monza kon Looijenstein hetzelfde podium betreden waar twee weken eerder nog Alonso, Button en Massa stonden.
Na een uitstekende kwalificatie, op een natte piste, stond Looijenstein lange tijd eerste, maar moest aan het einde nog net Zimmer en Borget voor laten. Het jonge Nederlandse talent had tijdens de eerste race een matige start. Hij was sneller dan een aantal rijders voor zich, maar verloor tijdens een inhaalactie een deel van zijn voorspoiler. Hierdoor was Looijenstein niet meer in staat de topdrie aan te vallen.
Tijdens de finalerace op zondag kon Looijenstein na een wederom matige start in twee ronden naar de tweede plaats rijden. Met Mesny vlak achter zich moest hij enig risico nemen, wetende dat zijn achtervolger nog weleens te laat remt. Gelukkig voor hem kon Looijenstein een aanrijding vermijden. Daardoor verloor hij echter enkele belangrijke seconden op de nummer 1. Na enkele ronden had hij zijn achtervolgers van zich afgeschud en kon hij zich volledig op de enige rijder nog voor hem richten. Enkele ronden voor het einde sloot Looijenstein aan bij de nummer 1 Borget en begon naar een gaatje te zoeken. Dat deed zich vier ronden voor het einde voor in de Parabolica waar Borget net een stuk gras mee pakte. Looijenstein kon hem daarna in volgende bocht uitremmen en de eerste plaats innemen.
Waarschijnlijk had Looijenstein toch te veel van zijn banden gevergd, want één ronde voor tijd werd hij door Borget weer ingehaald. Hoewel hij Borget goed kon volgen, leek het hem verstandiger zijn tweede plaats veilig te stellen en geen onnodige risico’s te nemen. Met een vierde en een tweede plaats is Looijenstein op de vierde plaats in het algemeen klassement geëindigd, een geweldig resultaat in zijn rookiejaar in de Formule Renault 2.0.
Vanaf oktober zal Looijenstein zich volledig op het nieuwe seizoen gaan richten. In eerste instantie zal hij beslissen bij welk team hij gaat rijden, want hij heeft veel uitnodigingen van buitenlandse topteams ontvangen om in november in Spanje te testen en in 2011 de Eurocup Formule Renault 2.0 of in de GP3 te komen rijden. Dit zal grotendeels afhangen of hij voldoende steun van investeerders en sponsoren zal krijgen.