Formule 1 • MOTO GP

Nederlandse Ten Kate Racing gehavend aan de start: blessure Okamoto na zware crash, Manzi van P8 in eerste World Supersport race

Uitgegeven door HJ van Keulen • 21 februari 2025 12:15

Stefano Manzi heeft zich vrijdag als achtste gekwalificeerd voor de eerste World Supersport race van het seizoen 2025. In de Superpole sessie kwam de Italiaan iets meer dan een halve seconde tekort op de poletijd en zal daardoor op het midden van de derde startrij staan met zijn Yamaha YZF-R9. Vanwege de blessure van Yuki Okamoto na een zware crash is Manzi de enige coureur die in actie komend namens het Nederlandse Pata Yamaha Ten Kate Racing.

Pata Yamaha Ten Kate Racing - Stefano Manzi

Onder zonnige en warme omstandigheden ging het nieuwe World Supersport seizoen vrijdag van start op het legendarische Phillip Island Grand Prix Circuit. Hierdoor was ook de asfalttemperatuur beduidend hoger ten opzichte van de testdagen op het Australische circuit eerder deze week. Dit zorgde er mede voor dat Stefano Manzi niet het uiterste uit de nieuwe Yamaha R9 wist te persen.

Met een 1’32.841 zal de tweevoudig vicewereldkampioen vanaf de achtste plaats op de grid beginnen aan de eerste World Supersport race van het jaar. Deze race zal worden verreden over achttien ronden waarin vanwege de hoge bandenslijtage een verplichte pitstop moet worden uitgevoerd.

Stefano Manzi (P8 – 1’32.841 / +0,531):
“Het was vandaag een erg veeleisende dag. We begonnen niet zo goed in de vrije training, dus probeerden we aan het begin van de Superpole iets anders. Dat leek goed te werken en we hebben een grote stap gezet ten opzichte van de ochtendsessie. Het voelde beter, maar we zijn er nog niet helemaal, omdat we op verschillende plekken wat tijd verliezen. Daardoor kon ik geen echt snelle ronde rijden, wat betekent dat we morgen vanaf P8 moeten starten. We moeten gefocust blijven en ik weet zeker dat het team de motor zal verbeteren voor de warm-up, dan kunnen we zien wat we in de race kunnen doen.”

Pata Yamaha Ten Kate Racing - Stefano Manzi

Kervin Bos – Pata Yamaha Ten Kate Racing teammanager:
“De eerste kwalificatie met de R9 zit erop en we kunnen concluderen dat dit niet is verlopen zoals verwacht. We hadden verwacht een betere rondetijd te kunnen rijden maar vanwege de hoge asfalttemperatuur kwam dat er niet uit. Wat wel positief om te zien is, is dat het veld ontzettend dicht bij elkaar zit. Met het racetempo dat we al hebben laten zien verwacht ik alsnog dat we mee kunnen doen voor een goede klassering. Vandaag was niet onze beste dag maar zoals altijd zullen we als ‘Team Rocky’ weer opstaan. We hebben een goed plan voor morgen en ik weet zeker dat we samen met Stefano morgen een goede dag kunnen hebben.”

De eerste World Supersport race van 2025 gaat zaterdag om 14:30 uur lokale tijd, 04:30 uur Nederlandse tijd van start op het Phillip Island Grand Prix Circuit.

Ook de Moto GP begint binnenkort aan hun Grand Prix-seizoen 2025!

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS