Johnny Herbert ziet cruciale rol voor Verstappen: 'Hij zorgt ervoor dat ze op een andere manier denken'
Uitgegeven door Tygo Bekkema • 22 juli 2025 18:52
Voormalig FIA-steward Johnny Herbert gelooft niet meer in de kampioenschapskansen van Max Verstappen. De Brit schrijft Verstappen volledig af, maar benadrukt desalniettemin dat de viervoudig wereldkampioen wel een grote rol zal spelen in het verloop van de tweestrijd tussen Oscar Piastri en Lando Norris.

Ondanks dat Verstappen in het begin van het seizoen nog redelijk kon wedijveren met de twee McLaren-coureurs, is dat heden ten dage minder het geval. De viervoudig wereldkampioen kijkt tegen een achterstand van 69 punten aan ten opzichte van WK-leider Oscar Piastri. Nog nooit eerder is een coureur van zo’n grote achterstand teruggekomen om het wereldkampioenschap op te eisen.
Het is dan ook niet gek dat Herbert Verstappen dit jaar kansloos acht voor zijn vijfde wereldtitel. “Voor het kampioenschap wel, ja”, zegt de drievoudig Grand Prix-winnaar daarover in gesprek met F1.com. Toch houdt hij nog een hele kleine slag om de arm. “Het is zeer onwaarschijnlijk. Er zou een implosie moeten komen bij McLaren, maar ik denk het niet.”
Toch denkt de F1-coryfee dat de Nederlandse coureur wel degelijk een belangrijke factor is en blijft dit jaar. “Hij zal ervoor zorgen dat ze op een iets andere manier gaan denken, omdat ze strijden voor het kampioenschap terwijl Max hen het vuur aan de schenen legt”, besluit Herbert.




