Autosport BE • Belgian Rally Championship

Lifelive Motorsport in het FIA ERC met Stéphane Lefebvre + FOTO'S livery Hyundai i20 N Rally2

Uitgegeven door Fedor Eskes • 22 maart 2025 12:38

lifelive

Lifelive Motorsport is verheugd om zijn intrede op het internationale toneel aan te kondigen met de Hyundai i20 N Rally2 ‘Step2’, waarmee het team samen met Niels Reynvoet en Tom Rensonnet ook het Belgisch rallykampioenschap 2025 betwist. Het voorlopige internationale programma omvat alle vijf manches op asfalt van het FIA European Rally Championship, met Stéphane Lefebvre achter het stuur als rijder van Team MRF Tyres.

Gedurende de winter vonden er besprekingen plaats en nu kan het programma officieel worden aangekondigd: Lifelive Motorsport zal een Hyundai i20 N Rally2 inzetten in de vijf proeven op asfalt van het FIA European Rally Championship (ERC) 2025. De Franse rijder Stéphane Lefebvre, voormalig fabrieksrijder in het Wereldkampioenschap Rally en tevens ook ex-Belgisch rallykampioen, zal Hyundai en Team MRF Tyres vertegenwoordigen samen met zijn co-rijder Andy Malfoy.

“Er deden al geruchten de ronde, maar nu kunnen we ook bevestigen dat Stéphane Lefebvre zal deelnemen aan de 42ste Rally Sierra Morena in Spanje van 3 tot 6 april”, aldus Raphaël de Borman, Managing Director van Lifelive Motorsport. “De wagen zal de kleuren dragen van Team MRF Tyres, Yacco, ETS Racing Fuels en Hyundai Motorsport Customer Racing. Daarnaast nemen we deel aan de laatste vier manches van het Europees kampioenschap, allemaal op asfalt: de Rally di Roma Capitale (Italië, 4-6 juli), de Barum Czech Rally Zlín (Tsjechië, 15-17 augustus), de Rali Ceredigion (Verenigd Koninkrijk, 5-7 september) en de Kroatië Rally (Kroatië, 3-5 oktober). Gezien de aanzienlijke tijdspanne tussen de Sierra Morena en de Roma Capitale, willen we dit programma aanvullen met een deelname aan de Ypres Rally, een hoogtepunt van de Belgische competitie. Lifelive Motorsport zou mogelijk drie Hyundai i20 N Rally2 in Flanders Fields kunnen inzetten, al is daar op dit moment nog geen bevestiging over.”

LifeLive

Door zijn Europese campagne te koppelen aan Stéphane Lefebvre heeft Lifelive Motorsport een waardevolle troef in handen in de zoektocht naar sterke resultaten. “Zoals we opnieuw zagen tijdens de recente Rallye du Touquet, waar hij uitblonk en won, verkeert Stéphane in topvorm”, vervolgde Raphaël de Borman. “Toch brengt deze deelname aan het FIA ERC heel wat nieuw elementen met zich mee. Belangrijke factoren zijn in eerste instantie dat het team zich zal moeten aanpassen aan de MRF-banden. Ten tweede is er het feit dat alle teams die gebruikmaken van de ‘Step 2’-versie van de Hyundai i20 N Rally2 nog steeds bezig zijn om het volledige potentieel van de wagen te ontdekken. Bovendien verschillen de wedstrijden aanzienlijk van die in België en Noord-Frankrijk, wat deze uitdaging nog aantrekkelijker maakt.”

Stéphane Lefebvre zelf kijkt ernaar uit om aan dit Europese programma te beginnen. “Sinds 2022 heb ik niet meer de kans gehad om deel te nemen aan een groot internationaal programma”, vertelde hij. “Raphaël en ik hebben hard gewerkt om dit mogelijk te maken en ik kijk ernaar uit, ondanks alle onzekerheden. Het parcours van de Rally Sierra Morena is typisch voor Catalonië en de lokale teams zullen voor een stevige concurrentie zorgen. Maar als we de tijden van Camilli in Le Touquet analyseren, zien we dat de Hyundai echt potentieel heeft. Wat zeker is, is dat we zullen streven naar het best mogelijke resultaat.”

En zo begint het avontuur: Lifelive Motorsport trekt naar Catalonië voor deze nieuwe internationale uitdaging.

LifeLive


LifeLive

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS