Formule 1

Nieuwe motor voor George Russell na waterlek: "Hopelijk heeft het geen invloed op..."

Uitgegeven door Bart • 26 juli 2026 05:02

George Russell moet voorafgaand aan de Grand Prix van Hongarije noodgedwongen een motorwissel doorvoeren. De Mercedes-coureur kwam tijdens Q3 stil te staan nadat een scheur in zijn motor een waterlek had veroorzaakt. Het is voor Russell zijn vierde motor van het seizoen en omdat het om dezelfde specificatie gaat, volgt er geen gridstraf. De Brit start door een gridstraf van Kimi Antonelli vanaf de zesde positie.

George Russell


Russell reed in Q3 een teleurstellende zevende tijd, maar schuift dus wel een positie op. Per seizoen geldt een limiet van vier motoren, dus een gridstraf komt in de komende races wel in zicht. Net als Antonelli kreeg ook Lewis Hamilton een gridstraf aan zijn broek.

Aan het einde van Q3 meldde Mercedes een verlies van waterdruk, waarna Russell stil kwam te staan. Het team vermoedt dat het waterlek is ontstaan bij het rijden over de kerbstone in een uitloopstrook bij bocht 4. Hierdoor kon Russell zijn rondetijd niet meer verbeteren.

Russell reageerde bij Sky Sports F1. "We verloren de waterdruk en ik had een waterlek. Toen ik op de baan stilviel, lekte er een flinke hoeveelheid water uit de auto. Hopelijk heeft het geen invloed op de race."

Russell heeft de punten hard nodig, want hij staat 50 punten achter teamgenoot Kimi Antonelli. Dit is de WK-stand in de Formule 1!

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS