Formule 1

Schokkende resultaten Liam Lawson zorgen voor negatieve signalen en geruchten over rijderswissel bij Red Bull

Uitgegeven door Bas Kaligis • 25 maart 2025 06:00

De eerste twee races van het Formule 1-seizoen zijn voor Liam Lawson uitgelopen op een grote teleurstelling. De Nieuw-Zeelander scoorde nog geen enkel punt en vertoont zelfs slechtere statistieken dan zijn voorganger Sergio Pérez.

Liam Lawson Red Bull Racing F1


Lawson, die dit jaar de plek van Pérez naast Max Verstappen innam, staat zwaar onder druk na zijn eerste races in Australië en China. Met zowel in de kwalificaties als races zeer teleurstellende resultaten gaan er al geruchten over een mogelijke rijderswissel bij Red Bull.

De data tonen een verontrustend beeld. In zijn laatste drie kwalificaties bij Red Bull behaalde Pérez een gemiddeld gat van 0,753 seconden ten opzichte van Verstappen. Lawson doet het met gemiddeld 0,880 seconden nog slechter. In Australië kwalificeerde hij zich als 18e, terwijl hij in China zowel in de sprint-kwalificatie als in de reguliere kwalificatie laatste werd.

Ook in de races ziet het er niet goed uit. In Australië crashte Lawson in de 47e ronde door controleverlies over de achteras van zijn RB21. In China bleef hij opnieuw puntloos. Terwijl Verstappen 36 punten heeft gescoord, staat Lawson nog op nul. Zelfs Racing Bulls-coureurs Yuki Tsunoda en Isack Hadjar presteren momenteel beter.

De problemen lijken vooral te zitten in de afstelling van de RB21. Lawson worstelt met de indraaibewegingen van de wagen en verliest daardoor tractie bij het uitkomen van bochten. Het bevestigt wat al langer duidelijk werd: Red Bull heeft een auto ontwikkeld die alleen Max Verstappen volledig onder controle lijkt te hebben.

Red Bull-teambaas Christian Horner en adviseur Helmut Marko staan nu voor een lastige beslissing: blijven vertrouwen op Lawson of op zoek gaan naar een coureur die zich beter kan aanpassen aan de complexe rijeigenschappen van de RB21.

 

MEER NIEUWS...
P1 Travel - Bezoek je droomevenement!

Babe-box

Xtra

COLUMNS