Karting • GK4 Kartseries

Kartbelofte Sebe Vanderperren (DFK) racet in Mariembourg naar de zege: "Ik was superblij"

Uitgegeven door Bas Kaligis • 9 juli 2026 02:06

MARIEMBOURG – Vanaf de achtste startplek in de kwalificatie leek een podium niet realistisch op het uitdagende circuit Karting des Fagnes in Mariembourg, maar Sebe Vanderperren werkte zich zondag gestaag op. Wat heet: de veertienjarige piloot uit het Belgische Bertem won de vierde ronde van de GK4 Kart Series in de Formule Honda Junioren-klasse. In de finale werd de snelle rijder van De Feijter Karting ook nog eens tweede overall.

Sebe Vanderperren wint Formule Honda Junioren
"Ik had in de eerste twee heats wel een goede positie, maar ik had nooit verwacht dat ik in de finale eerste zou zijn van de junioren en tweede overall", zei een verraste Sebe direct na de finale. Dat het zo goed uitpakte, had alles te maken met zijn afstelling, stelde de snelle piloot. "Vanaf vrijdag heeft een andere monteur gezegd dat hij die afstelling eens zou proberen. Dat hebben we gedaan en dat voelde direct veel beter. We reden mooie tijden en vandaag had ik er vertrouwen in." Toch begon het weekend nog wat minder goed dan hij misschien wel had gehoopt; Sebe werd achtste in de kwalificatie. "Ik had er niet direct het gevoel bij dat ik de top drie ging rijden. Maar gedurende de heats ging het altijd beter en kwam ik meer vooraan." In de eerste heat werd hij vijfde overall en derde bij de Junioren. In de tweede heat startte hij als vijfde en eindigde als tweede Junior en derde overall. Zo mocht Sebe als derde aan de finale beginnen. Daarin liet hij zijn snelheid én zijn koelbloedigheid zien. "Ik stond aan de binnenkant, dus ik had er vertrouwen in dat ik direct met de snelle groep mee kon. En zo is het gegaan. Ik heb de hele tijd met die twee van voor gereden." Daarna kwam er nog een andere Junior-rijder voorbij. Die concurrenten werkten in de laatste ronde in zijn voordeel. "Twee van hen waren aan het battelen in de laatste ronde, en dan heb ik ervan geprofiteerd door die allebei voorbij te steken. Ik was superblij toen ik over die finish reed." Dat succes kwam niet uit de lucht vallen. Sebe heeft in Mariembourg veel getraind. "Ik heb elke keer progressie gemaakt. We zijn in januari begonnen en DFK Racing weet mij ook goed te helpen bij een goede afstelling." Zijn kartverhaal begon met een verjaardagsfeestje. "Vroeger ben ik een keer met een vriendin gaan karten. Ik vond het de eerste keer wel spannend, want ik had dat nog nooit gedaan. Daarna vond ik het wel leuk, dus ben ik indoor gaan karten, maar zonder wedstrijden." Via twee lessen van de NV Academy in Genk en drie clubhouse-races kwam hij bij de GK4 terecht. Wat hem zo aantrekt in de sport? "De snelheid, het risico, de adrenaline, het close racen en de spanning", somde hij gedecideerd op. Aanvankelijk imponeerde het sterke veld Sebe nog. "Maar hoe meer ik ging trainen, hoe meer ik zag dat ik niet zo ver van die andere jongens af zat. Dat bleef mij motiveren om verder te gaan en verder te groeien." Naast de GK4 Kart Series rijdt hij ook clubraces in Venray, waar hij al twee keer op het podium stond, en de Sprint Cup in Genk, waar hij dit seizoen al eens een tweede plek pakte. Verder rijdt Sebe dit seizoen nog de resterende drie rondes van de GK4 Kart Series. Het ziet er goed uit, wist hij. "Ik heb nu aan mezelf en aan de rest bewezen dat ik kan meedoen om de overwinning."
nSebe Vanderperren
De komende twee maanden gaat hij veel trainen op het circuit van Kerpen, waar in september de volgende ronde van het kampioenschap wordt gehouden. "Ik kijk er vooral naar uit om op die baan te rijden, want het ziet er als een leuke baan uit, als ik dat zo zie op YouTube. Ik verwacht ergens van voor te rijden!"

Sebe bedankt zijn papa voor het werk aan zijn kart, zijn opa die elke keer meegaat als hij traint, zijn broer Tiemen en mama voor het supporteren, de NV Academy voor de goede begeleiding en doorverwijzing naar DFK en DFK Racing voor alle hulp.

Sebe bedankt ook zijn sponsor Wobouw en laat weten dat hij nog op zoek is naar sponsors die zijn traject mee willen ondersteunen. Bij interesse kan er contact genomen worden via [email protected].

 

Reacties (0)

Wees de eerste die reageert.

MEER NIEUWS...

Babe-box

Xtra

COLUMNS